Geri Dön

Gel de gitme!

L'Equipe gazetesine, Galatasaray'a geliş öyküsünü anlatan Bafetimbi Gomis ilginç ayrıntılar verdi.

Gel de gitme!

- Golcü oyuncu, “Galatasaray beni 2.5 milyon euroya aldı. Marsilyalı yöneticiler o kadar maddi güçleri olmadığını söylüyordu. Sonra gidip 15 milyon euroya forvet aldılar. Maaşı da bana önerdiklerinden çok daha fazla” diye konuştu.

- Marsilya’daki son maçından önce bir taraftarın panter şeklindeki gol sevincine takıldığını, bunun Saint Etienne’in simgesi olduğunu söylediğini dile getiren Gomis, “O an bir idareci olmasaydı durum felakete dönüşecekti” dedi.

Cim-Bom’un Swansea’dan transfer ettiği golcüsü Bafetimbi Gomis, geçen yıl forma giydiği Marsilya’dan ayrılma öyküsünü ve Galatasaray’a katılışını ünlü spor gazetesi L’Equipe’e anlattı.

Marsilya’dan Galatasaray’a katılışını dile getiren Fransız oyuncu, “Kapılarım her zaman yeni fikirlere açıktı. Kendime ‘Neden olmasın?’ dedim. Marsilya’ya Swansea’den kiralık olarak gelmiştim. Toplantımızda, benimle devam etmek istemedikleri düşüncesine kapıldım. Zaten, yaptıkları teklif ve beni projelerinin merkezine almamaları da etkiliydi. Bu nedenle ayrılmaya karar verdim” dedi.

Sözden ötesi yok

Fransız golcü, Marsilya ile yaptığı görüşmeleri ise şöyle anlattı:

“Görüşmelerin başından itibaren anlaşma uzaktı. Kalamayacağımı biliyordum. Benimle gerçekten çalışmak istemiyorlar. Ayrıca, bana 2 yıllık bir kontrat önerdiler. Yaptıkları maddi teklif de bu düşüncelerimi doğruladı. Teknik direktör Rudi Garcia ise beni tutmak istediğini söyledi. Ancak, sözden ötesi yoktu. Galatasaray, beni 2.5 milyon euroya aldı. Marsilyalı yöneticiler o kadar maddi güçleri olmadığını söylüyordu. Sonra gidip 15 milyon euroya forvet aldılar. Maaşı da bana önerdiklerinden çok daha fazla. Bana açıklayıcı, mantıklı bir sebep bile sunmadılar.”

30’unda transfer

Marsilya taraftarının geçen sezon sonunda kendisini dövmek istediğini belirten Gomis, “Ligin son maçından önce son antrenmanına gidiyordum. Akşam 7 gibiydi. Antrenman merkezinde yürüyordum ve bir anda taraftarlar ortaya çıktı. Sebebiyse gol sevincimin panter şeklinde olmasıymış. Bu da Saint Etienne’in simgesiymiş... O an idarecilerden biri olmasaydı, durum felakete dönüşecekti” yorumunu yaptı.

Galatasaray’da çok iyi durumda olduğunu söyleyen sarı-kırmızılı golcü, “Türk topraklarındaki ilk saatlerimden itibaren bana hep sıcak davrandılar. Bu kadar güçlü bir beklentiye rağmen kendimi çok iyi hissediyorum.

Büyük bir kulübe gelmiştim ve sevgiyi hissettim. 30’unda büyük kulübe transfer olup sevgi hissetmek özel bir durum” ifadesini kullandı.

3: Süper Lig’in ilk üç haftasında forma giyen Gomis, Galatasaray’ın en etkili ismi oldu. Fransız forvet 4 kez ağları havalandırırken, 2 de asist yaptı.

Galatasaray, Hajduk Split maçına hazırYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber