Geri Dön

Geleceğin adımları

Teknik direktörlük kariyerindeki ilk adımlarını sarı-lacivertlilerde atan 41 yaşındaki çalıştırıcı, futbolculuğundaki ‘kazanan’ profilini, tutkusunu ve hırsını yedek kulübesine de taşıyor. Bu sezonun en büyük kazanımlarından biri olarak gelecek vaat eden bir teknik adamın bulunduğu gösteriliyor.

CELAL UMUT EREN

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu dönemi yenilgisiz devam ediyor. 25 Mart’ta takımın başına geçerek teknik direktörlük kariyerindeki ilk adımlarını atan Belözoğlu, gelecek için şimdiden umut aşılıyor.

41 yaşındaki çalıştırıcı ile 7 lig maçına çıkan sarı-lacivertliler, 5 galibiyet 2 beraberlikle ciddi kazanımlar elde etti. Erol Bulut dönemindeki istikrarsız dönemi yavaş yavaş üzerinden atan Fenerbahçe’de yeni sezon için artık Emre Belözoğlu ismi ağır basıyor.

Bu sezonun en önemli kazanımı olarak gelecek vaat eden çok önemli bir teknik direktörün bulunduğu fikri artık öne çıkmaya başladı. Belözoğlu’nun futbolculuğunda gibi ‘kazanan’ bir profili, tutkusunu ve hırsını kısa sürede yedek kulübesine taşıdığı aktarıldı.
Aslında Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’deki yeni dönemi ve kısa sürede yaptıkları maddeler halinde de sıralandı:

Takımla sıcak bir bağ kurdu. Birçoğuyla milli takım ve Fenerbahçe’den eski arkadaşı olan Belözoğlu, birçok isimle de ya rakipti ya da kendi transfer etti.

Yabancı dil konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Oyuncularla tercümansız anlaşıyor.

Antrenman ve maçlarda sürekli aktif durumda. Sürekli oyuncularla birebir diyaloglar kurarak neler istediğini direkt söylüyor.

Kendine özgü ve kalıcı bir oyun düzeni kurmaya çalışıyor. Bu konuda da epey yol kat etti. Sosa’nın öne çıktığı Mesut Özil, Pelkas, İrfan Can ve Mert Hakan’ın aynı anda oynayabildiği 4-1-4-1 sistemi yakalandı.

Elindeki şartları verimli kullanabilme özelliği bulunuyor. Altay sakatlandı Harun’la devam edildi, Serdar sakatlandı Tisserand kullanıldı. Forvetler suskun, Valencia yıldızlaştı. Gökhan-Nazım yok Ozan Tufan sağ beke geçti.

Teknik heyetteki kalabalık azaldı, Erdinç Sözer gibi önemli bir tecrübe ikinci adam oldu. Belözoğlu, Erdinç Sözer’in fikirlerine önem veriyor.

Maç sonrası açıklamaları, konuşma stili ve iletişim gücü takdir topluyor.

Geleceğin adımları

Lionel Messi'ye sürpriz doğum günü kutlaması!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet