Geri Dön

Göztepe'de yeni başkan Murat Yazıcı oldu! Kulüp satışıyla ilgili sürpriz iddia

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de kulüp başkanlığı ve yönetim kurulu görevlerinden istifa eden Mehmet Sepil'in yerine Murat Yazıcı geldi. Sepil'in veda kararının ardından birçok yatırımcı kulübü devralmak isterken, Sepil'in İstanbul'da uluslararası bir yatırım bankasına vekalet verdiği öğrenildi

Göztepe'de yeni başkan Murat Yazıcı oldu! Kulüp satışıyla ilgili sürpriz iddia

Spor Toto Süper Lig'de pazar günü kurtuluş yolunda İttifak Holding Konyaspor'la deplasmanda son derece kritik bir maça çıkacak Göztepe'de yine hareketli günler yaşanıyor. Göztepe A.Ş. hisselerinin çoğunluğunu elinde bulundurup, geçen hafta 8 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevinden istifa eden Mehmet Sepil'in veda kararının ardından birçok yatırımcı kulübü devralmak isterken, Sepil'in İstanbul'da uluslararası bir yatırım bankasına vekalet verdiği öğrenildi. Devir işlemleri için alınacak randevular ile görüşmelerin bu yabancı yatırım bankası aracılığı ile yapıldığı vurgulandı.

Devirle ilgili tüm kriterlerin bankaya iletildiği, kulübe talip olan isimlerin Başkan Sepil'den önce bankayla görüştüğü kaydedildi. Yatırımcıların kriterleri kabul edip randevu işlemlerini tamamladıktan sonra Mehmet Sepil'le görüşeceği vurgulandı. Belirtilen kriterlerde Göztepe'nin mal varlığı, vizyonu, gelecek planları ve kaç paraya devredileceği gibi maddelerin yer aldığı dile getirildi. Şu ana kadar Danimarkalı iş adamı Rasmus Ankersen ve Fenerbahçeli eski yönetici Hulusi Belgü'nün ciddi şekilde ilgilendiği, Rus oligark Roman Abramovich iddialarının atıldığı Göztepe'ye taliplerin artması bekleniyor.

ESKİ BAŞKAN FIRAT YİĞİT İDDİASI

Göztepe'de takımın 3'üncü Lig'de yer aldığı 2005-2006 sezonunda bir dönem başkanlık koltuğunda oturan Fırat Yiğit'in de kulübü devralmak için kolları sıvadığı iddia edildi. Yurt dışında ikamet eden Yiğit'in en kısa zamanda Başkan Mehmet Sepil'le bir araya geleceği ileri sürüldü.

YENİ BAŞKAN MURAT YAZICI

Göztepe'de başkanlık ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Mehmet Sepilin yerine Murat Yazıcı geldi. Mehmet Sepilin avukatı olan Murat Yazıcı, Sepilin kulübü devraldığı zamanda başkanlık görevini geçici olarak üstlenmişti. Kulüpler Birliğindeki görevlerinden de istifa eden Mehmet Sepilin yerine Göztepe Spor Kulübünü Süper Lig Kulüpler Birliği'nde Başkan Vekili Talat Papatya temsil edecek.

Murat Yazıcı kimdir?
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1974–1989 yılları arasında Shell, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ve Exxon’da çalışmış; ardından 1989 yılında, bugün Yazıcı Avukatlık Ortaklığı olarak faaliyet gösteren Yazıcı Hukuk Bürosu’nu kurmuştur.

1989'da Yazıcı Hukuk Bürosu’nu kuran Murat Yazıcı, kırk seneyi aşkın süredir petrol, doğalgaz ve enerji konularında çalışmaktadır. Çeşitli endüstrilerde şirketler hukuku, uluslararası tahkim, finansal işlemler ve özelleştirme konularında da hizmet vermektedir. Birçok ülkede gerçekleştirilen ticari işlem ve müzakerelerde müvekkilerini temsil etmiştir.

Murat Yazıcı, dönem dönem Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Türk Hukuk Sistemine Giriş dersleri vermiştir. Ayrıca Milano’da Universita Cattolica Del Sacro Cuore’de petrol hukuku üzerine yüksek lisans seminerleri de vermektedir.

Murat Yazıcı Petrol Platformu Derneği’nin (PETFORM) kurucu başkanı olmuştur, halen de danışmanlığını yapmaktadır. Uluslararası Petrol Müzakerecileri Derneği, Uluslararası Baro Derneği, Türk-İsviçre İşadamları Derneği üyesidir. Genel Enerji Şirketinin Yönetim Kurulu üyesidir.

Göztepede yeni başkan Murat Yazıcı oldu Kulüp satışıyla ilgili sürpriz iddia

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber