Geri Dön

"Güneş balçıkla sıvanmaz"

Aysal, 4 kez ibra olduğunu söyledi, “Keşke Galatasaray gibi büyük bir kulübe başkan olma şansını yakalamış ama bunun altında ezilmiş olan bu şahsa (Polat) da aynı onur nasip olsa idi” dedi.

"Güneş balçıkla sıvanmaz"

Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal, kendi dönemi aleyhinde konuşan Adnan Polat’ı çok sert cümlelerle eleştirdi, icraatlarını sıraladı.

Polat’ın, Canaydın’dan aldığı borç yükünü üçe katladığına dikkat çeken Aysal, “Benim 3,5 yıllık başkanlık dönemimde bu fark sadece yüzde 9 nispetinde artmış. Buna karşılık bilanço değeri sıfıra yakın olan futbolcu portföyümüz 160 milyon dolara çıkmıştır. Bahsedilen 1 milyar dolarlık harcama tam bir hayal ürünüdür. Bana devredilen borç-alacak farkı 328 milyon dolardır” dedi.

Aysal şöyle devam etti: “4 ayrı genel kuruldan da mali ve idari olarak bütün karalama kampanyalarına rağmen büyük bir çoğunlukla ibra edilerek onur ile çıkılmıştır. Keşke Galatasaray gibi büyük bir kulübe başkan olma şansını yakalamış ama bunun altında ezilmiş olan bu şahsa da aynı onur nasip olsa idi. Belki o zaman bu hezeyan ve iftiralardan bizler de nasibimizi almış olmazdık.”

“2011-2015 döneminde Galatasaray’ın başarısı için ne kadar para harcadıysak, bunun tamamını gece gündüz çalışıp kendimiz ürettik” diyen eski başkan, “Galatasaray’ın en başarılı, şerefli devrini, kıskançlık ve yetersizlik hisleri ile kirletmeye teşebbüs etmek, özellikle bu teşebbüs Galatasaray’a en karanlık dönemini yaşatmış kişiler tarafından yapılıyorsa, güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak kadar beyhude bir gayrettir” ifadesini kullandı.

Rose Bertram'dan kamera arkası paylaşımı!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber