VoleybolHande Baladın'ın sert smacı korkuttu! Hemen rakibinin yanına koştu

Hande Baladın'ın sert smacı korkuttu! Hemen rakibinin yanına koştu

12.06.2024 - 12:59 | Son Güncellenme:

Filenin Sultanları Milletler Ligi'nin üçüncü haftası ilk maçında Tayland ile karşılaştı. Karşılaşmaya ilk 6'da başlayan Hande Baladın'ın ikinci sette sert smacı rakibinin yüzüne geldi.

Hande Baladının sert smacı korkuttu Hemen rakibinin yanına koştu

Son Voleybol Milletler Ligi (VNL) şampiyonu ve dünya sıralamasında 1 numarada yer alan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi üçüncü haftasının ilk sınavında Tayland ile karşı karşıya geldi. VNL'in ikinci haftasında forma giymeyen Hande Baladın, karşılaşmaya ilk 6'da başladı.

Haberin Devamı

LİBERODA SİMGE AKÖZ

Libero pozisyonunda Simge Aköz forma giydi. Gizem Örge ve Ayça Aykaç ise smaçör formasıyla kadroda yer aldı. İkinci sette dikkat çeken bir enstantane yaşandı.

Hande Baladının sert smacı korkuttu Hemen rakibinin yanına koştu

YERDE ACI İÇİNDE KALDI

Sahanın başarılı ismi Hande Baladın'ın sert smacında top Ajcharaporn'un yüzüne geldi. Milli oyuncu koşarak yerde acı içinde yatan rakibinin yanına gitti. Ajcharaporn'un ciddi bir probleminin olmaması sporseverlere rahat bir nefes aldırdı. Hande Baladın'ın bu centilmen davranışı alkış topladı.

HANDE ŞOV YAPTI

Sakatlık dönüşü ilk maçında Hande Baladın takımın en skorer ismi oldu. Milli yıldız 2 blok, 1 ace toplamda 14 sayı buldu.

Haberin Devamı

'GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ OLDU'

Karşılaşmanın yıldızı Hande Baladın galibiyet sonrası duygularını şöyle dile getirdi: Güzel bir başlangıç oldu. Uzun süre sonra sahada olabildim. Zorlu rakiplerimiz var bu ayakta. Her gün oyunumuzu daha üst seviyeye çıkarıp dörtte dörtle dönmek istiyoruz. 14 sayı mıymış? Hiç fark etmedim (gülüyor.) Saha içinde kendimi çok iyi hissetmedim, ama gün geçtikçe daha iyi olacağıma inanıyorum. Maç ritmini yakalamak önemli benim adıma. Umarım öyle de olur