Geri Dön

Hapoel Beer-Sheva, Nwakaeme için FIFA’ya gitti

Hapoel Beer-Sheva Kulübü’nün, Trabzonspor’un Nwakaeme transferi için yapması gereken ödemeyi yapmaması üzerine konuyu yargıya taşıdığı bildirildi.

Hapoel Beer-Sheva, Nwakaeme için FIFA’ya gitti

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Trabzonspor’un FIFA’lık olduğu konulara Nwakaeme transferi de eklendi. Sezon başında Hapoel Beer-Sheva kulübünden transfer edilen 30 yaşındaki futbolcu için 1 milyon euro bonservis bedeli ödemesi gereken bordo-mavililerin borcunu henüz ödemediği ortaya çıktı.

İsrail basınına göre; Hapoel Beer-Sheva Kulübü borcunu ödemesi için birçok Trabzonspor ile irtibata geçmesine karşın bu girişimlerinden sonuç alamadı. Bunun üzerine FIFA’ya başvurduğu belirtilen İsrail ekibinin bu yolla oyuncu için olan bonservis ücretini tahsil etmeye çalışacağı bildirildi.

Kulübün avukatlarının yasal süreçte kullanılmak üzere konuyla ilgili bir dosya hazırladıkları, ödenmeyen 1 milyon euro bonservis için harekete geçtikleri aktarıldı.

FIFA’da 18 dosya var
Böylece Trabzonspor karşısında hakkını FIFA’da arayanlara bir yenisi eklenmiş oldu. Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu önceki günlerde yaptığı açıklamada FIFA’da biriken 18 dosyaları olduğunu açıklamıştı.

Hüseyin Eroğlu'ndan yaşanan süreçle ilgili değerlendirme...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber