Geri Dön

‘Hata olduğuna inanmıyorum’

Ahmet Ağaoğlu, Galatasaray maçında yaşananların normal olmadığını söyledi. Trabzonspor Başkanı, “Ben bu kadar net bir şeyin hata olduğunu inanmıyorum. Bunlar normal şeyler değil” dedi.

‘Hata olduğuna inanmıyorum’

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Galatasaray maçında hakem Ümit Öztürk’ün kararlarıyla alakalı TRTSPOR’a geniş açıklamalar yaptı.

Başkan Ağaoğlu, “Bir pozisyona ısrarla bakmasına rağmen o penaltıyı veremiyorsa, iki kırmızı kartı veremiyorsa burada bir yanlış vardır. Ben bu kadar net bir şeyin hata olduğunu inanmıyorum. Bütün bir ülke seyredecek seni çağıracaklar seyredeceksin ve bir şey yok diyeceksin. Bu işi kutuplaştırmaya doğru yönlendirme eğilimi var. Ben Galalatasaray’ı tebrik ettim. İlk 20 dakika çok iyi baskı kurdular. Son vuruşlarda daha iyi olsalardı skor belki daha farklı da olabilirdi. Neticede bizde Akyazı’da 4-0 kazandık. Ama bu mücadeleyi adil yönetmek zorundasınız. Belki hakem hataları olmasa Galatasaray daha farklı da galip gelebilirdi. Bu kadar hakem konuşulmayacaktı ve daha güzel kazandıkları maçı konuşacaktık. 4 maç içinde iki defa insanın başına taş düşerse bunu tesadüf olarak açıklayamazsınız” dedi.

Böylesi hataların izah edilemeyeceğini kaydeden Ağaoğlu, “Bunlar normal şeyler değil. İkinci yarının ilk maçında Başakşehir maçında da yaşadık. Var sistemi olmasaydı görmedi hakem hatası diyebilirdik. Bu adam orada ne seyretti. Biz penaltıyı kim atacak diye beklerken arkadaş korneri gösterdi. Bunu hiçbir şekilde izah etmek mümkün değil. Şimdi Fenerbahçeli şunu sormaz mı F… Off diyen bizim futbolcuya kırmızı verildi, burada neden verilmedi diye. Allah, Trabzonspor’a değil haram tek puan haram tek gol tek şut nasip etmesin” ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği konusunda da Ahmet Ağaoğlu, “Ben o bildiriye de imza atmadım ama atıldı dendi” diye ekledi.

Dev derbi öncesi Vodefone Park’taki son durum havadan görüntülendiYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet