Geri Dön

Herkesin haberi vardı

G.Saray’ın 2. Başkanı, yanlış anlaşıldığını söyledi, “Habersiz bir girişimim yok. Bütün yönetim kurulunun haberi vardı. Sportif AŞ’de de bu konu ele alındı. Ben bununla ilgili raporu hazırlarken teknik kadronun da fikirlerini aldım. Başkan’a da mail olarak yolladım. Ancak kendisi mailini açmayınca göremedi” dedi.

Herkesin haberi vardı

Galatasaray’da geride bıraktığımız haftaya damga vuran isim olan 2. Başkan Hamdi Yasaman, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na yapılan ‘itiraz’ ve ardından yaşanan istifa polemiğiyle ilgili Milliyet’e özel açıklamalarda bulundu.
Sarı-kırmızılı kulübün iki numarası ve aynı zamanda Sportif AŞ’nin bir numarası olan Yasaman, itiraz sürecini, diğer yöneticilerin haberinin olup olmadığını anlatırken, Başkan Duygun Yarsuvat’ı da maille bilgilendirdiğini, “Başkan mailini açmadığı için haberdar değil” dedi.
Yasaman, istifayı düşünmediğini söylerken, eski Başkan Ünal Aysal’a yakınlığını inkar etmedi.

İşte Yasaman’ın açıklamaları;

Dün (önceki gün) toplantıya gitmedim değil, gidemedim. Çünkü Çağlayan Adliyesi’nde tam da o saatte bir davam vardı. Orada bulunmak zorundaydım. Zaten bütçe görüşmeleri yapılmış. Başka bir gündem maddesi de yoktu. İstifa ne aklıma geldi, ne de böyle bir niyetim var.

Habersiz bir girişimim yok. Bütün yönetim kurulunun haberi vardı. Sportif AŞ’de de bu konu ele alındı. Ben bununla ilgili raporu hazırlarken teknik kadronun da fikirlerini aldım. Bütün gelişmeler yönetim kuruluna bildirildi. Başkan’a da mail olarak yolladım. Ancak kendisi mailini açmayınca göremedi. Başkan’ın haberi yoktu ama diğer arkadaşlarımızın çoğunun haberi vardı.

İtiraz başvurum bence yanlış anlaşıldı. Çünkü daha önce TFF bu konuyu açıklayınca başkanımız demeç verip destek olduğumuzu söyledi. Ancak yabancı sınırlamasıyla ilgili yeni düzenleme bu açıklamalardan 1 ay sonra yapıldı. İtiraz için 7 günlük süre vardı önümüzde. Bazı şeyler eksikti ve yeni düzenleme gerekiyordu. Hukuk servisimiz de bu konu üzerinde çalıştı. Genel olarak Tahkim’e yapılan başvuruya bir itiraz yok. Sadece stratejik olarak doğru bulunmadı. Başkan ve çoğunluk karar verince de geri alındı. Herkes benim gibi düşünmeyebilir. Fikir ayrılığı olabilir. Zaten yönetim kurulu neden var? Bir konu tartışılsın ve çoğunluk karar versin diye. Çoğunluk ne karar verirse o olur.

Biz yeni düzenlemeye karşı değiliz. Zaten hoca da (Duygun Yarsuvat) ortada metin yokken şifai olarak düşüncelerini aktardı. Talimat çıkmamıştı. Ancak stratejik olarak doğru bulunmayınca itirazımız geri çekildi. Bütün yazışmalar yönetim kurulu üyelerine de gönderildi. Gizli bir iş değildi.

Ortada bir yanlış anlama ve iletişim aksaklığı olmuş olabilir. Sonuçta çoğunluk ve başkan ne derse o olur. Bu yüzden neden çekip gideyim. Karara saygım var.

Şampiyonluğa odaklanmamız gerekiyor. Diğer bütün spekülasyonlar bize zarar verir.

‘Aysal sevdiğim bir ağabeyimdir’

Ünal Aysal’ın avukatlığını yapmadım. Hiçbir davasına girmedim. Ancak Ünal Aysal benim çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir ağabeyim. Geçen yaz özel bir günümüze eski başkanlar Adnan Polat ve Faruk Süren geldi mesala. Ünal Aysal işi olmasa gelecekti. Ayrım yapmıyorum. Sadece Aysal değil herkes benim yakınım.

Başkanlık için erken

Galatasaray’da yöneticilik tecrübem olmayabilir. Ancak her zaman kulüple ilgili bir şey olduğunda bize gelindi ve görevden kaçmadık. Başkan adaylığı konusu için erken. Zaten ona girdiğimiz vakit sıkıntılar meydana geliyor. Mali kongreden sonra ne olacağını görürürüz.

NE OLMUŞTU?

Yasaman, TFF Tahkim Kurulu’na başvurarak gelecek sezon takım kadrosunda en fazla 28 futbolcu bulundurma zorunluluğunun bir yıl ertelenmesi talebinde bulunmuştu. Gerekçe olarak da kadrodaki 44 futbolcu ile yapılan sözleşmeler gösterilmişti. Başkan Duygun Yarsuvat ise kendisinden habersiz yapıldığını ileri sürdüğü bu girişimi hemen geri çekmişti.

Luis Suárez ve Marko Pantelić 'ten aynı maçta hat-trickYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber