Geri Dön

Hikmet Karaman: 'Karagümrük maçından sonra istifa ettim ama kabul edilmedi'

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Fatih Karagümrük maçının ardından istifa ettiğini fakat yönetim tarafından kabul edilmediğini açıkladı.

Hikmet Karaman: 'Karagümrük maçından sonra istifa ettim ama kabul edilmedi'

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sporx'e konuşan Hikmet Karaman, "Karagümrük maçından sonra yönetime istifamı sundum ve kabul edilmedi. 'Şimdi kabul etmiyorsanız Fenerbahçe maçından sonra giderim' dedim. Aynı taraftar Galatasaray maçından sonra da bizi alkışladı. Türkiye’nin bu standart olayı" ifadelerini kullandı.

Karaman, Kayserispor'un bu sezon inişli çıkışlı bir grafiği olduğunu ama sezonu iyi yerde tamamlayacaklarını söyledi.

İlk amaçlarının devre arasını küme düşme hattından uzakta bir yerde bitirmek olduğunu vurgulayan Karaman, "Bizim amacımız bu kulübü küme düşme potasından uzak yerlerde oynayacak bir hale getirmek. Takımlar bazen performans üstü oynarlar ama bunu 40 hafta boyunca yapamazlar. Galatasaray'ı yendik, Kasımpaşa'yı yendik, Başakşehir'i yendik. Bunun yansıması 'biz yukarılara oynayacağız' demektir. Hatalarımız, eksiklerimiz mutlaka vardır." ifadelerini kullandı.

"Şampiyon olmadan kendimi başarılı bulmuyorum"

 Karaman, Kayserispor'un başında çıktığı 11 maçta 15 puan aldığını belirterek, şunları kaydetti: "Ben performansımı en iyi sergileyecek bir yaşta Kayserispor'a geldiğimi düşünüyorum. Ben de kendimi geliştiriyorum. Teknik adamlarla iletişim halindeyim. Fenerbahçe maçından önce Pereira'nın dediklerini söylesem manşet olur. Bize de dışarıdan pozitif yorumlar var. Bizi eleştirin ama bir bayrak altında toplanalım. Ben transferleri yapılmış bir takıma geldim. 11 maçta 15 puan almışız. Benim için başarı devre arası Kayserispor'un küme düşme hattından uzak bir yerde olması. Başarı Kayserispor'un tabeladaki sıralamasıyla ölçülür. Ben şampiyon olmadan kendimi başarılı bulmuyorum."

 

Hikmet Karaman: Karagümrük maçından sonra istifa ettim ama kabul edilmedi

Ali Tandoğan Skorer'e konuştu! "Futbolcular Sergen Yalçın'a karşı tavır aldılar"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber