Rizespor İlhan Palut: Çok daha dibe gittiğini gördüm!

İlhan Palut: Çok daha dibe gittiğini gördüm!

28.01.2024 - 19:39 | Son Güncellenme:

Süper Lig'in 23'üncü haftasında Fatih Karagümrük'e 4-0 mağlup olan Rizespor'da teknik direktör İlhan Palut açıklamalarda bulundu.

Fatih Karagümrük deplasmanından 4-0'lık mağlubiyetle ayrılan Rizespor'da teknik direktör İlhan Palut, düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Haberin Devamı

Çok yoğun bir fikstürü geride bıraktıklarını belirten İlhan Palut, "Çok yoğun bir periyodun son ayağıydı bugün. Ne dinlenebildik ne de antrenman yapabildik. Fikstür bizim iki maçın arasını çok kısa bir zamana sıkıştırdı. Bu bizim için negatif bir durumdu" dedi.

Bir önceki maçta alınan Trabzonspor galibiyetinin bugünkü maça olumsuz yansıdığını belirten İlhan Palut, "İyi bir maç kazanmanın takımın üzerinde olmaması gereken mental rahatlığa sahiptik. Bunun futbolda hiçbir zaman affı yok. Oyuna ortak olabileceğimiz anlar oldu ama lehimize çeviremedik. Dakika dakika oyuna asılmamız, geri gelmemiz gerekirken tam aksi oldu. Dakika dakika oyundan düştük. Rakibimizin üstünlüğünü bir şekilde kabul ettik. Öyle bir ikinci yarı oynadık ki; 4-0’lık skoru kabul edilebilir, daha kötüsü de olabilir diye karşılamak zorunda kaldık. Çok kötüydük. Bu konuda üzgünüz. Mental olarak, sonuç iyi olsa da kötü olsa da daha iyi ve istikrarlı olmalıyız. Ertesi maç başka bir oyun çünkü. İlk önce takımıma bunu aşılamam lazım. Zaten istediğim seviyede olmayan deplasman performansımızın bugün çok daha dibe gittiğini gördüm. Bazı takımların iç saha ve deplasman performansları bir noktaya kadar kabul edilebilir ama bizde makas maalesef çok açık. Bunu da bir şekilde çözümlemeliyiz. Karagümrük iyi oynadı, isteklilerdi, bize göre daha etkili ve dirilerdi. Bugün maçı her parametresiyle birlikte hak ettiler. Onları da tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.