Geri Dön

Infantino: ‘Yenilikler için çalışıyoruz’

FIFA Başkanı Infantino hedeflerinin ofsayt kuralını değiştirmek olduğunu itiraf ederken, kadın futbolu için de “Dünya nüfusunun %50’si kadın. Bu yüzden onlara özen göstermeliyiz. Dünya Kupası’nı iki yılda bir yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Infantino: ‘Yenilikler için çalışıyoruz’

CNN TÜRK Spor Spikeri Damla Uğurtürk’e açıklamalarda bulunan FIFA Başkanı Gianni Infantino, Türkiye ile ilgili “Harika bir futbol ülkesi. Önemli olan tutkuyla oynamak ve takımınızı desteklemektir. EURO 2020’den kısa bir süre sonra da Dünya Kupası var. Daha başka şeyler de olacak” dedi.

Ofsayt kuralını değiştirmeyi planladıklarını söyleyen Infantino, “Şu an zorluk yaşadığımız kural ofsayt. Ofsayt kuralında son 100 yılda değişiklikler oldu. Bu kuralı hücum oyuncularının daha lehine olacak şekle getirebilir miyiz bunu konuşuyoruz. Buna göre hücum oyuncusu vücudunun bir bölümü sondan ikinci rakibinin az önünde olsa bile ofsaytta sayılmayacak” diye konuştu.

Kadınlar futbolu ile ilgili de konuşan Gianni Infantino şu ifadeleri kullandı: “Kadınlar futbolu FIFA için tabii ki önemli. Dünya nüfusunun %50’si kadın. Bu yüzden onlara özen göstermeliyiz. 2 yıl önce Fransa’da başarılı bir dünya kupası yaptık. 1 milyarın üzerinde kişi televizyondan izledi şampiyonayı. Kadın futbolunu daha ilgi çekici hale getirmek için ne yapabiliriz? Kadın milli takımlarının dünyada parlama fırsatı bulabilmesi için kadınlar dünya kupasını 4 yılda bir değil de her 2 yılda bir düzenlemeyi düşünüyoruz.”

Infantino: ‘Yenilikler için çalışıyoruz’

Mehmet Ayan patladı | Vedat Muriqi, Onyekuru, Sörloth...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet