Geri Dön

İngiltere Yılmaz Vural'ı konuşuyor

İngiliz basını da sonunda Yılmaz Vural'ı keşfetti. İngiliz Daily Mail gazetesi Yılmaz Vural ve Alex Ferguson'u karşılaştırdı, tecrübeli teknik adamın 22 farklı takım çalıştırmasına dikkat çekti.

İngiltere Yılmaz Vural'ı konuşuyor

Rekor, rayting, karizma ve popülarite...
Esprili anlayış, sevimli hali ve sıcakkanlı yaklaşımı...Hepsi onda mevcut...
Bahssettiğimiz karakter Yılmaz Vural'dan başkası değil...

Tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve çeyrek asırdır futbolseverlerin beğenisini kazanan Yılmaz Vural, İngiltere'de de konu oldu.

İngiliz Daily Mail gazetesi, Alex Ferguson ile Yılmaz Vural'ı karşılaştırdı. Gazete Vural'ın 22 farklı takımı çalıştırmasına dikkat çekti.

Yılmaz Vural geçtiğimiz günlerde Londra'da, Roberto Mancini'yi Galatasaray'ın başına getiren ünlü menajer Muzzi Özcan ile buluşmuştu ve bu buluşmanın ardından İngiltere'de de gündem oldu. İngiliz basını Yılmaz Vural'ın Elazığspor'dan sonraki durağının İngiltere olabileceğine dikkat çekerek tecrübeli teknik adamla röportaj yaptı.

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Daily Mail'de çıkan ve kariyerinde 22 takım çalıştıran 'Vural'ın bir sonraki durağı İngiltere mi olacak?' ifadelerinin yer aldığı haberde, Vural'ın Alman pasaportunun da bulunduğuna ve Köln Akademisi mezunu olduğuna yer verildi.

Daily Mail gazetesi'ne İngiliz futbolu hakkındaki görüşlerini belirten tecrübeli adam; "Bütün dünyanın gözü Premier Lig'de. Herkes İngiliz futbolundan bir şeyler almak istiyor. Profesyonel futbolun en yüksek seviyesi. Herkes sever. Türkiye'de de çok seviliyor." şeklinde konuştu.

YILMAZ VURAL'IN ÇILGIN PROJESİ

İngiltere Yılmaz Vuralı konuşuyor

22 takım çalıştıran tecrübeli teknik adam; "Sir Alex Ferguson'ın Manchester United'ın başına geçtiği sezon başladım. O bir takımla efsane oldu. Ben ise 22 takım çalıştırdım. Avrupa'da daha fazla takım çalıştıran başka bir teknik adam olduğunu düşünmüyorum. Roy Hodgson ikinci olabilir. Bu benim için çok iyi bir rekor değil. Ancak Türk futbolunun doğası bu" ifadelerini kullandı.

Oyun'un anlayışı hakkında konuşan Vural; "İnsanların eğlenmeye ihtiyacı var. Futbol sosyal bir oyun. Seyirciler için oynanıyor. Amaç onların eğlenmesi olmalı. İnsanlar hücum futbolu izlemeyi seviyor. Benim tarzım gol atıp sonra savunmaya çekilmek değil. Hücumu severim, kazanmak için oynarım" şeklinde konuştu.

Daily Mail gazetesi'nin yaptığı haberde Yılmaz Vural'ın 2005 yılında Ankara'da oynanan Ankaragücü - Sakaryaspor maçındaki 7-2'lik yenilgi sonrası çileden çıkması ve kırmızı kart gören futbolcularını seyircilerin gözü önünde sille tokat dövmesi, ayrıca Vural'ın saha kenarındaki sıra dışı haraketlerinin yer aldığı görüntülerin de bulunduğu haberde Vural'dan 'Efsane hoca' olarak bahsedildi.

Ankara'da 2005 yılında oynanan Ankaragücü - Sakaryaspor maçında, o yıllarda Ankaragücü ekibinin başında olan Yılmaz Vural, kırmızı kart gören futbolcusu Effa'yı binlerce kişinin ve TV kameralarının önünde tokatlayarak üzerine saldırdı. Maçın 52. dakikasında sahalarda ender yaşanan bu olayı büyük bir şaşkınlık ile izlediler.

Ankaragücü - Sakaryaspor maçında yaşanan olay şu şekilde gelişmişti:
Ankaragücü'nde oynayan Effa, topsuz alanda Mustafa Sert'in ayağına basınca hakem Cüneyt Çakır'dan kırmızı kart gördü. Sarı-lacivertliler hakem Çakır'a itiraz ederken, Çakır kendisine küfür eden Adem'i de kırmızı kartla oyundan ihraç etti. Bu sırada iki takım oyuncuları arasında gerginlik yaşandı. Hakem Cüneyt Çakır, olaylara karışan Ankaragücülü Ali Akdeniz ve Sakaryaspor kalecisi Şenol'a da sarı kart gösterdi. Ortalığın yatışmasının ardından, kırmızı kart gören Effa ve Adem, saha kenarına çıkarıldı. Ancak, oyuncularının kırmızı kart görmesine sinirlenen Ankaragücü Teknik Direktörü Yılmaz Vural, hışımla Effa ve Adem'in üzerine yürüdü. Yardımcılarının çabalarına rağmen yatışmayan Vural, Effa'ya önce tokat ardından da yumruk attı. Bir türlü öfkesi dinmeyen Vural, kırmızı kart gören diğer oyuncusu Adem'e de tokat attı. Yaşanan bu olay, yardımcı antrenörlerin ve saha görevlilerinin çabalarıyla son buldu.
Vural, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, olayla ilgili olarak, "Bir takımın kaderiyle bu kadar oynanmaz. O yüzden onlara bu kadar tepki gösterdim. Ben onların hem ağabeyi hem babası sayılırım. Yeri geldiğinde tokat da atabilirim" şeklinde konuştu.

Sergen Yalçın: "Oyuncularım savaşarak çok önemli bir maçı kazandı"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet