Geri Dön

İpek Soylu: "Maç puanını hatırlamıyorum"

ABD Açık Tenis Turnuvası'nda genç çift bayanlarda İsviçreli partneri Jil Belen Teichmann ile birlikte şampiyon olup Türk spor tarihine geçen İpek Soylu, o anları anlattı.

İpek Soylu: "Maç puanını hatırlamıyorum"

ABD Açık Tenis Turnuvası'nda genç çift bayanlarda İsviçreli partneri Jil Belen Teichmann ile birlikte şampiyon olarak Türk spor tarihine geçen İpek Soylu, dünyanın en iyi ilk 10 tenisçisinden biri olmak istediğini söyledi.

NTV Spor’da bir programa katılan genç tenisçi, Adana’da 6 yaşındayken tenise başladığını ve ailesinin desteğiyle bu noktaya geldiğini belirterek, “Partnerimle birlikte turnuvada elimizden geleni yapmaya çalıştık. Birlikte çok güzel bir uyum sergiledik. İlk maçta çok gergindik. Her maç daha da iyiye gittik. İlk maçta ve final karşılaşmasında çok heyecanlandım. Dünyanın en iyi 4 turnuvasından birindeydim. ABD Açık her konuda daha gelişmiş bir Grand Slam. En iyi oyuncularla aynı ortamı paylaşmak bizim için tecrübe ve motivasyon kaynağıydı. Başarının sırrı, çok çalışıp inanmak. Ailemin ve sponsorlarımın desteği çok önemliydi. Sadece benimle biten bir iş değil. 12 yıllık bir emek var ortada. Bireysel bir spor olsa da arka planda birçok kişi var” dedi.

"TENİS SADECE YETENEKLE OLMUYOR"
En büyük hayalinin dünyanın ilk 10 tenisçisinden birisi haline gelmek olduğunu vurgulayan Soylu, “Elbette ne kadar çok emek verilirse, o kadar çok başarı elde edilir. İmkanlarım birçok oyuncuya göre daha iyi. Bulduğum her şey için şükrediyorum. Gelecek yıl artık büyüklerde oynayacağım. Finaldeki maç puanını hatırlamıyorum. En büyük hedefim dünyanın ilk 10 tenisçisinden biri olmak. En büyük hedefim bu. Ama ondan önce bir sürü küçük hedefim var. Tenis sadece yetenekle yürütülebilecek bir şey değil, çok çalışmak lazım” diye konuştu.
Maria Sharapova’yı örnek aldığını belirten Soylu, asıl hedefinin teklerde yarışmak olduğunu söyledi.

TVF Milli Takım sezonuna merhaba gecesi yapıldı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber