Geri Dön

İşler arapsaçına döndü

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu, Ankaragücü kongresinin iptali için dava açtı. Dilekçede, “Cemal Aydın tarafından MKE kökenli üyelerin kaydının silinerek, Melih Gökçek ekibi için 400 üye kaydı yapıldığı ve MKE çalışanlarından oluşan 146 kişinin üyelik talebinin kabul edilmediği” savunuldu

Makina Kimya Endüstrisi ve Kurumu Ankaragücü’nün 30 Ağustos’ta yapılan olağanüstü genel kurulunun iptali için dava açtı.
MKE çalışanlarından oluşan 146 kişilik bir listenin, Melih Gökçek ve Ahmet Gökçek’in de aralarında bulunduğu 400 kişi gibi yüzde beş barajı uygulanmadan üye kaydedilmesi için verilen önergenin reddedilmesine kızan Genel Müdür Ünal Önsipahioğlu’nun talimatıyla başlayan süreç dün konunun yargıya taşınmasıyla sonuçlandı. Sarı - lacivertli kulübe ismini veren, 75 yıldır maddi manevi destekte bulunan, zor dönemlerde fiilen kulübü yöneten MKE, kulüpten izlerinin silinmek istenmesi üzerine harekete geçti. 18 Eylül’de Futbol Federasyonu, Ankara Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, kulüp başkanlığı, kulüp üyeleri ve denetleme kurulu ve yönetim kuruluna gönderilen yazıda durumu açıklanırken düzeltilmesi istendi aksi takdirde kanuni yollara gidileceği bildirildi.
Bir gelişme olmaması üzerine MKE, 2007 yılında Ankaragücü yönetimi ile yapılan protokole uyulmamasını gerekçe göstererek avukatları aracılığı ile Ankara 10. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde iptal davası açtı.

Habersiz silinmiş!
MKE’nin personelinin üyeliklerinin kurumun haberi ve bilgisi olmadan silinmesi, genel kurulda söz verilmesine rağmen üye kaydının gerçekleşmemesi üzerine bu yola başvurduğu öğrenildi. Cemal Aydın döneminde değiştirilen MKE Genel Müdürü’nü otomatikman kulüp onursal başkanı sayan tüzük maddesinin son genel kurulda eski haline getirilirken “yazılı başvuru ve yönetimin onayı şartına” bağlanmasının da dava açma girişiminde etken olduğu kaydedildi.
Makina Kimya Endüstrisi Kurumu ve Ankaragücü Spor Kulübü arasında imzalanan protokol, kurum personelinin yazılı başvurusu halinde üye olarak alınmasını, giriş aidatı ödememesini, kurumun yönetim kurulunda üye sayısının yüzde yirmisi, disiplin kurulunda ise üçte bir oranında üyeyle temsil edilmesini öngörüyor.

Thierry Henry eski günlerdeki gibi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet