Geri Dön

İsmail Kartal: "Sakatlara rağmen hiç paniklemedim"

Süper Lig'de Fenerbahçe'yi 2-0 mağlup eden Konyaspor'da teknik direktör İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'de Fenerbahçe'yi 2-0 mağlup eden Konyaspor'da teknik direktör İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

"F.Bahçe'nin duran topta etkili olduğunu biliyorduk"

"7 haftadır kazanmayı hak eden taraf bizdik. 7 tane sakat ve hasta oyuncularım olmasına rağmen hiç paniklemedim. Tüm oyuncularım değerli. Hafta başından beri onlarla çalışarak, yoğunlaşarak, iyi analiz ederek çalıştık.F.Bahçe'nin 3. bölgede baskı yapmadığını biliyorduk. Geriden oyun kurarak, takım boyunu uzatarak, risk alarak oynadık. F.Bahçe'nin tek tek, santim santim ne yapacağını çok iyi anlattım. Fenerbahçe'nin akan oyunda değil de duran topta etkili olduğunu biliyorduk."

"Bu kadar hasta, sakat olmasına rağmen Konyaspor..."
"Duran topları iyi analiz ettik. Alan savunması yaptık. Bununla birlikte bazı özel görevler verdik. Oyuncularım iyi konsantrelerdi. Rakibe hiç pozisyon vermedik. Bu kadar hasta, sakat olmasına rağmen Konyaspor olarak, ben bir teknik direktör olarak iyi futbol oynamaya, kazanmaya çıktık. Bugün buraya kazanmak için geldik. Futbolumuzu oynayalım, keyif alalım, işimizi iyi yapalım. Ben onlara güveniyorum, bunu söyledim. " 

"İyi çalışıyoruz. Bütün veriler elimizde. Oyuncularım bugün çıkıp Konyaspor'a yakışan bir mücadele verdiler. Taktiksel görevlerimin hepsini harfi harfine yerine getirdiler. Bu galibiyetimizi camiamıza ve Konyaspor'un büyük taraftarlarına armağan ediyorum."

"Oyuncularım taktik olarak görevlerini yerine getirdiler"
"Gerçekten kazanmaya yakın oyunları hep biz oynadık. Başakşehir maçında da öyleydi. Penaltı kaçırıp, 45'te kendi kalemize gol atıyoruz. Gaziantep maçı çok net fırsatlar vardı. Pozisyon vermeden mağlup olduk. İyi oynayıp kaybediyorduk. Oyuncularım taktik olarak görevlerini yerine getirdiler. Bu maçı kazandığımız için çok mutluyum. Taraftarlarımıza bu galibiyet armağan olsun."

İsmail Kartal: Sakatlara rağmen hiç paniklemedim

Ülker Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kartal, böylesine zor bir deplasmana 7 eksik oyuncuyla geldiklerini ifade etti. 

Tüm oyuncularına sonsuz güveninin olduğunu dile getiren Kartal, "Her maç kazanmak için, iyi futbol oynamak için sahaya çıkıyorum. Hafta başından beri oyuncularımı iyi motive ettim. Çok çalıştık, Fenerbahçe'yi iyi analiz ettik. Özellikle üçüncü bölgede Fenerbahçe'nin fazla baskı yapmadığını biliyorduk. Fenerbahçe'yi üzerimize çekerek, sürekli oyunu geride kurup risk alarak, arkadaki boşlukları değerlendirip sonuca gitmek istiyorduk ve bu planımız tuttu." ifadelerini kullandı. 

Fenerbahçe'nin akan oyundan çok duran toplarda etkili olduğunu vurgulayan Kartal, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Hafta içinde çok ciddi çalışmalarımız oldu. Alan savunmasına geçtik ve bazı oyuncularımıza özel görevler verdik. Oyuncularım da bu görevleri santim santim yerine getirdi. Fiziki olarak takımım iyi durumda. Tüm planlarımız tuttu. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bu galibiyeti Konyaspor camiasına armağan ediyorum. Haklı bir galibiyet elde ettik. Fenerbahçe'ye bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum."

 

Real Madrid'i yıktıkları maç sonu ailesiyle görüntülü konuştu...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet