Geri Dön

İspanya Türk rekorunu kırmaya hazırlanıyor

Real Madrid yaklaşık 20 bin Türk'e hazırlık yapıyor.

İspanya Türk rekorunu kırmaya hazırlanıyor

Mehmet Çiftçi/Skorer Özel

Real Madrid yaklaşık 20 bin Türk için hazırlık yapıyor. Bu sayının İspanya'ya bir futbol karşılaşması için gelen en yüksek rakam olabileceği belirtiliyor. İspanya'da Türk rekoru kırılabileceğini gözönünde bulunduran güvenlik yetkilileri karşılaşma öncesi ve sonrası olayların çıkmaması için olağanüstü önlemler almaya hazırlanıyor.

3 Nisan tarihinde Madrid'de oynanacak Real Madrid-Galatasaray Şampiyonlar Ligi çeyrek final karşılaşması öncesi hazırlık toplantıları yapan İspanyol polisi, maçtan 2 gün önce 24 saat alarm durumuna geçecek. Yüksek riskli maçlar sınıfına alınan Galatasaray karşılaşması için özel atlı polislerin kent merkezinde denetleme yapacağı ve herhangi bir taşkınlık halinde ise olaylara hemen müdahale edileceği öğrenildi. Türkiye'den Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelecek olan binlerce Türk taraftara karşı hazırlıklı olan yetkililer özellikle maç günü stat etrafında büyük önlemler alacak.

Bu karşılaşma için Galatasaray'a sadece 5 bin bilet verildiğini duyuran Real Madridli yetkililer özellikle internet ve karaborsadan binlerce Türk'ün bilet satın aldığını tespit ettiler. Bu kişilerin Real Madridli taraftarlarla aynı bölgelerde oturacağına dikkat çeken yetkililer, olayların çıkmamasına azami gayret göstereceklerini aksi takdirde bu kişileri emniyet güçlerine teslim edeceklerini belirttiler.

Bu arada Real Madrid, Galatasaray karşılaşmasında VIP seviyesindeki koltukların büyük bir kısmının Türkler tarafindan rezerve edildiği öğrenildi. Her şey dahil 600 euro alan VIP koltuklardaki satışa şaşıran Madridli yöneticiler "Sanırım ilk defa bu seviyede yabancılar bizden fazla olacak" esprisi yaptılar.

Nefesler tutuldu! Manchester City, Dortmund maçına hazır...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet