Geri Dön

İstanbul’da tenis zamanı

Roland Garros öncesi tenis dünyasının gözünü çevireceği toprak kort turnuvası TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul 19 Nisan’da başlayacak. Zorlu maçlar D Smart ve Sports TV’den yayınlanacak.

İstanbul’da tenis zamanı
ONUR DİNÇER

WTA takviminde yer alan ve 19-25 Nisan’da düzenlenecek TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’un basın toplantısı gerçekleştirildi. TTF İstanbul Tenis Merkezi’ndeki buluşmaya Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, D-Smart İcra Kurulu Üyesi Murat Saygı ve turnuva direktörü Özgür Ergüden katıldı.

Kadınlar tenisinin önemli isimlerini ağırlayacak turnuvanın ikincisini düzenlediklerini hatırlatan TTF Başkanı Durmuş, “Dünyanın en iyi sporcuları ülkemize gelerek organizasyonun ve ülkemizin güzelliğinden bahsediyor” ifadelerini kullandı. Durmuş ayrıca geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ülke tenisinin önemli antrenörlerinden Can Üner’in isminin, kortlardan birine verilerek yaşatılacağını söyledi.

Hacıcaferoğlu konuşmasında, “Ülkemizin spora tutkusundan faydalanarak pandemi kurallarına uyarak turnuvayı organize edeceğiz” derken Ergüden, “Tenis dünyasının gözü 1 hafta boyunca burada olacak”, Saygı ise “Medya olarak bizler bu faaliyetlerin duyurulmasında aracıyız” diye konuştu. WTA Ceo’su Steve Simon ve WTA Başkanı Micky Lawler da turnuva için gönderdikleri mesajlarda onganizasyon için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile TTF Başkanı Cengiz Durmuş ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

İstanbul’da tenis zamanı

Yengeden 100. maça özel kutlama! Pan Teixeira...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet