Geri Dön

İtalya’da Miha Zajc analizi

Ailevi nedenlerden aldığı özel izinle ülkesine giden ve Fenerbahçe’nin son maçında kadroda yer almayan Miha Zajc, İtalya’da özen bir yazıya konu oldu. Futbol yazarı Francesco Schirru’nun kaleme aldığı makalede futbolcunun Çizme’deki parlak günleri hatırlatıldı, gelişimi analiz edilerek futbolculuğunun düşüşte olduğu değerlendirilmesi yapıldı.

İtalya’da Miha Zajc analizi
Onur Dinçer - Skorer Dış Haberler

Empoli forması giydiği dönemde özellikle 2017-18 sezonunda sergilediği form grafiğinin üzerinde duruldu. O sezon Serie B’de müthiş bir performans sergilediği vurgulanan Sloven futbolcunun, ülkedeki Fantacalcio isimli fantezi futbol oyununun da gözdeleri arasında yer aldığına, bir çok taraftarın bu platformda kendisini takımlarına almaya çalıştığına dikkat çekildi.

İtalya’da Miha Zajc analizi

İlerleyen dönemde Avrupa’nın büyük kulüplerinden birine değil de Fenerbahçe’ye transfer olduğu belirtilen Zajc’ın performansının sarı-lacivertli ekipte düştüğünün altı çizildi. Fenerbahçe’de ancak üç gol atabildiği belirtilen 26 yaşındaki orta saha oyuncusunun, özellikle kendisinin en önemli özelliği olan gol pası becerisinin neredeyse tamamen ortadan kaybolmasının dikkate değer bir değişim olduğuna vurgu yapıldı.

Sarı-lacivertli ekipteki asist sayısı bir olan Miha Zajc’ın artık oyunu belirleyici bir futbolcu olmanın uzağında olduğu, yeniden üst düzey futbola dönebilme yönünde bir çabaları olduğu aktarıldı.

Max Kruse'nin Fenerbahçe Kariyeri

Aksal Yavuz'dan Uğurcan Çakır transferi ile ilgili açıklama...YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber