Geri Dön

Kasapoğlu: ‘Parolamız erişilebilirlik’

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bütçe Komisyonu’nda “Spor yatırımlarındaki parolamız önce erişilebilirlik, sonra kullanılabilirlik ve en nihayetinde de sürdürülebilirliktir” dedi.

Kasapoğlu: ‘Parolamız erişilebilirlik’

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesinin sunumunu yapan Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Biz yatırımlarımızı vatandaşlarımızın rahatlıkla erişebileceği, evlerine yakın yerlere, mahallelere, köylere kadar yayılan bir ağ içerisine inşa ediyoruz. Spor yatırımlarındaki parolamız önce erişilebilirlik, sonra kullanılabilirlik ve en nihayetinde de sürdürülebilirliktir” dedi.
Bakan Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda, milli sporcuların Türkiye’yi gururlandırdığını ve alınan 13 madalyayla rekor kırıldığını, bazı dallarda ilk madalyaların geldiğini hatırlatarak, “Geçtiğimiz sene yine Plan ve Bütçe Komisyonumuzda, pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen Tokyo 2020’ye atıfta bulunarak, 2021 yılının madalyalar yılı olacağına vurgu yapmıştım. Hamdolsun bu hedefimizi gerçekleştirmiş olmanın, spor tarihimize yeni hikayeler kazandırmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz” diye konuştu.

Olimpiyatta yakalanan başarılarla birlikte spora olan ilginin arttığını dile getiren Kasapoğlu şöyle devam etti: “1 milyon 226 bin çocuğa ulaşılan ‘Sportif Yetenek Taraması’ projesinde yeni döneme geçeceğiz. Bu kapsamda Sporcu Kimliği Geliştirme Eğitim Programı ismiyle yeni çalışmaları hayata geçireceğiz.”

Bakan Kasapoğlu ayrıca bakanlığın 2022 yılı bütçesinin, 27 milyar 782 milyon 948 bin TL olduğunu açıkladı.

Kasapoğlu: ‘Parolamız erişilebilirlik’

Alsancak Stadı'nın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber