Geri Dön

Kayserispor'da deprem! Tolunay Kafkas, Zeki Yavru ile kavga etti, yollar ayrıldı

Kayserispor, teknik direktör Tolunay Kafkas ile yollarını ayırdı. Edinilen bilgiye göre, Tolunay Kafkas antrenmanda futbolcusu Zeki Yavru ile yumruklaşmaya varan bir kavgaya girdi. Yöneticilerin dahil olduğu kavga sonrası istifasını sundu. Yönetim de istifayı kabul etti ve yollar ayrıldı.

Kayserispor'da deprem! Tolunay Kafkas, Zeki Yavru ile kavga etti, yollar ayrıldı

Kayserispor'da yönetime istifasını sunan teknik direktör Tolunay Kafkas ile yollar ayrıldı.
Bugün saat 11.00'deki idmana çıkarak, takımını Gençlerbirliği maçına hazırlayan Tolunay Kafkas, öğleden sonra kulüp başkanı Recep Mamur'a istifasını sundu. "Kayserispor'a bu aşamadan sonra yararlı olacağımı düşünmüyorum" diyen Kafkas, Başkan Mamur ve yöneticilerin ısrarına karşın, istifasında kararlı olduğunu söyledi. Kafkas'ın mukavelesi karşılıklı olarak feshedildi.
Kayserispor'un dün antrenmanında Zeki Yavru ile Oğulcan arasındaki sertliğe tepki gösteren Kafkas ile sarı kırmızılı oyuncular arasında gerginlik yaşanmıştı. Kulüp basın sözcüsü ve futbol şube sorumlusu Ahmet Yıldız, "Tolunay Kafkas ile ne yazık ki yollarımız ayrıldı. Kayserispor'a zarar vermeme adına görevi bıraktığını söyledi. Israrlarımızı geri çevirdi. O aşamadan sonra dostça karşılıklı el sıkışarak mukavelesini feshettik. Dün yapılan antrenmandaki gerginlik her takımda yaşanan sıradan bir tartışmaydı" diye konuştu.

Yerel basın: Kafkas Zeki Yavru'yu dövmek istedi

Öte yandan yerel basının iddiasına göre Tolunay Kafkas dün idmanda Zeki Yavru'yu dövmek istedi. Yöneticiler Kafkas'a tepki gösterince idmanı bırakan tecrübeli teknik adam istifasını verdi.

KAYSERİSPOR TARAFTARLARINDAN AÇIKLAMA
Kayserispor'un antrenmanında yaşanan gerginlik taraftarı üzdü. Kayserispor taraftarları yazılı açıklama yaparak olaya tepki gösterdi.
Açıklamada şunlara yer verildi:
"Bugün yapılan antrenmanda teknik direktörümüz Tolunay Kafkas ve oyuncularımız Zeki Yavru, Marko Simic ve Mustafa Akbaş arasında çıkan ve neredeyse yumruklaşmaya varan tartışmanın haberi ne yazık ki gündemimize bomba gibi düşmüştür. Hocamız Tolunay Kafkas, duygularıyla hareket eden bir insandır. Bunun farkındayız lakin bu huyu kendini amatörce hatalara sevk etmektedir. Kayserispor'u ne kadar sevdiğini biliyoruz ve bundan dolayı kendine her zaman destek olduk. Takımımızın içinde bulunduğu şu sıkıntılı günlerde de birlik ve beraberlik adına elimizden gelen her şeyi yapmakla meşgulüz.
Böylesi bir ortamda hocamızın yaptığı bu amatörce davranış nedeniylede şaşkınız. Bize göre, hayatını bu işi profesyonel olarak yaparak idame ettiren bir insanın böylesi amatörce davranışları yanlıştır. Kaldı ki “Artık yeter. Canıma tak etti. Bunlarla uğraşamam. Bırakıp gideceğim, olacak bitecek” cümlelerini kurmakla bizim desteklerimizi de kırabilecek tasarrufta bulunmuştur. Gitmek isteyen hiç kimseyi camianın içinde tutamayız. Kayserispor camiası büyük bir camiadır ve böylesi polemiklerle huzursuzluk ortamının yaşanmaması gerekir. Hocamızdan ve oyuncularımızdan isteğimiz birlik ve beraberlik içinde bu takımın ligde kalması için uğraşmalarıdır. Bir daha böyle haberlerle gündemi meşgul etmemeleri umuyoruz."

[HD_2203606]]

Fenerbahçeli yenge formunu koruyor! Tuçe Aziz...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet