Geri Dön

Kocaman: Ya oyuncular ya antrenörler bunun bedelini ödemeli

Eyüpspor'a 1-0 mağlup olarak Türkiye Kupası'na veda eden İttifak Holding Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman maç sonu konuştu. Kocaman, "Bu oyunun temel kaidelerinden birisidir. Ya oyuncular ya antrenörler bunun bedelini ödemeli" diyerek istifa sinyali verdi.

Kocaman: Ya oyuncular ya antrenörler bunun bedelini ödemeli

Eyüpspor'a 1-0 mağlup olarak Türkiye Kupası'na veda eden İttifak Holding Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman maç sonu konuştu. Kocaman, "Bu oyunun temel kaidelerinden birisidir. Ya oyuncular ya antrenörler bunun bedelini ödemeli" diye konuştu.

AYKUT KOCAMAN: HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR

Konuşmasına Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başlayan Aykut Kocaman, "Cumhuriyetimizin 96ncı yılını kutluyorum. Bugün bizim adımıza pozitif olan tek şey burasıydı. Eyüpspor camiasını can-ı gönülden kutluyorum. Sadece turu geçtikleri için değil, canla başla mücadele ettikleri için. Büyük bir mücadele örneği verdiler. 120 dakikalık oyunda Konyaspor 150 kilometrelik bir koşu yaptı. Kategori farkı olan maçlar için fazla bir mesafe. Ancak aynı anda karşımızda da direnen bir Eyüpspor vardı. Maçı uzatmayı başaran, uzun toplarla etkili olmak isteyen bir ekip vardı. Bir uzun topla golü buldular. Başından sonuna kadar hakkettiklerini söyleyebilirim" dedi.

"TURU GEÇMEK İÇİN GEREKLİ ŞEYLERİ YAPAMADIK"

Türkiye Kupası'nın hedeflerinden birisi olduklarını söyleyen Kocaman, "Ben kupayı çok önemsiyordum. Her takım burada kendini gösterebiliyor, finale gidebiliyor. Bizim de hedeflerimizden birisi buraydı, bu amaçla çıktık sahaya. Kapalı oynayan, kalesinin önünde savunma zincirini iyi kuran bir takım vardı karşımızda. Kategoriler arasında farkı yaratan en önemli şeylerden birisi hızdır. Topu hızlandırmamız gerekiyordu. Bu kuvvetli savunmayı aşmak için. Ya da driplinglerle savunma arkasına geçmemiz gerekiyordu. Biz ne topu hızlandırabildik ne de savunma arkasına geçebildik. Dolayısıyla bütünüyle baktığımızda turu geçmek için gerekli şeyleri yapamadık. Bu oyunda her şeyin bedeli var. Çok üzgün olduğumu söylemem gerekiyor. Bu bedel ödenecek. Beklediğimiz bir şey değildi" ifadelerini kullandı.

"YA OYUNCULAR YA ANTRENÖRLER BUNUN BEDELİNİ ÖDEMELİ"

Başarı yakalanıldığı zaman ödül olduğu gibi başarısızlıkların da bir bedeli olacağını söyleyen Kocaman, "Bir değerlendirme yapmamız gerekiyor. Genel olarak ciddi, sıkıntılı, nahoş bir durum. Beklentilerin dışında olan bir şey. Bu oyunun temel kaidelerinden birisidir. Ya oyuncular ya antrenörler bunun bedelini ödemeli" diye konuştu.

Kocaman: Ya oyuncular ya antrenörler bunun bedelini ödemeli

 

Ogün Şahinoğlu: "Beşiktaş, Rosier'in Menajeri ile anlaşmaya vardı!"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet