Geri Dön

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan istifa etti!

FETÖ soruşturması kapsamında, "ByLock" kullanıcısı olduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığınca ifadesi alınan Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan görevinden istifa etti.

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan istifa etti!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, "ByLock" kullanıcısı olduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığınca ifadesi alınan Atiker Konyaspor Başkanı görevinden istifa etti.

Şan'ın kulüp sitesinde yer alan açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Büyük Türk Milletine ve Konyaspor camiasına arzımdır.

54 yıllık yaşantım boyunca ailemin, büyüklerimin ve şahsıma inanıp benimle yol yürüyenlerin başını öne eğecek kasıtlı hiçbir eylemim olmamıştır.

Hayat insanı kimi zaman büyük başarılarla, kimi zaman da büyük dertlerle sınar.

Meşum örgütle hiçbir bağlantımın olmadığı, sonucunda haklılığım ve masumiyetimin ortaya çıkacağına inandığım bu sıkıntılı süreçte büyük sevdama, Konyasporuma zarar gelmemesi adına; Konyaspor Kulübü Derneği üyeliğinden ve dolayısıyla büyük zaferleri yaşadığım Konyaspor başkanlığı görevinden istifa ediyorum.

Hayatımın her döneminde duanın gücüne çok inandım. Dualarınızla imkansız denilen başarıları hep birlikte hak ederek kazandık.

Sizlerden istirhamım mübarek dualarınızı şahsımın üzerinden eksik etmemenizdir.

Saygılarımla, Ahmet ŞAN"

Kulüp yöneticilerine sesli veda mesajı

Konyaspor Kulüp Başkanlığından istifa eden Ahmet Şan’ın kulüp yöneticilerine gönderdiği sesli veda mesajı da sosyal medyada paylaşıldı.

Şan, “Her insanın başına gelebilecek bir hadise benim de başıma geldi” dedi. Ahmet Şan yaşanan süreci anlatarak, konunun Konyaspor ile ilgisi olmayan bir döneme ait olduğunu ve suçsuzluğuna inanılmasını istedi. Şan şöyle konuştu: “Çok değerli mesai arkadaşlarım, değerli yönetim kurulu üyeleri. Sizlerle son genel kuruldan bu yana Mart ayından bu yana ve daha öncesinden gelen arkadaşlığımız var. Bu hukuka dayanarak özel bir konuyu paylaşmak istedim. Tabii her insanın başına gelebilecek bir hadise benim de başıma geldi. Bu konuda geçtiğimiz daha doğrusu çalıştığım şirket döneminden bir konu. Yani Konyasporla hiçbir ilgisi yok. O döneme rast gelen bir talihsizlik. Fakat benim sizlere inandığım gibi sizlerden de istirhamım benim bu konuda suçsuzluğuma inanmanız. Ve bu süreçte yine hep beraber hareket etmemiz çünkü Konyasporda başarıyı biz hep birlikte hareket etmekle yakaladık. İnşallah bu sıkıntılı dönem sona erecektir. Çünkü hem gerek çevrem olsun gerekse ailem olsun hiç kimsenin başını öne eğdirecek bir harekette bulunmadık. Tek amacımız hem ülkemize hem Konyamıza hizmet etmekti. Hiçbir hesap peşinde olmadan, hiçbir ajandamız olmadan bu hizmeti yaptık. İnşallah tekrar aranıza döneceğime inanıyorum. Bu süreçte tüzüğümüz gereği ikinci başkanımız Sayın Fatih Yılmaz başkanlığı yürütecektir. Hiçbir kargaşaya hiçbir spekülasyona meydan vermeden yine yönetimimiz dimdik ayakta durması lazım. Konya’da bu tür boşluklarda çok dedikodu yayılabilir hiçbir şeyden taviz vermeden 2011’den bu yana geldiğimiz nokta belli. Bu sürecin Konyasporumuz için devam etmesi gerekir. Her zaman yanınızdayım duamızla. Siz de dualarınızı esirgemeyin. Cenabı Allah yardımcımız olsun."

Cep telefonu ve bilgisayarına el konulmuştu

Savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakılan Şan'ın, evinde ve iş yerinde yapılan aramalarda cep telefonu ile bilgisayarına el konulduğu öğrenildi.

Taraftarlar istifa çağrısı yapmıştı

Başkan Ahmet Şan'ın ifade verdiği ortaya çıktıktan Nalçacılılar Taraftar grubu, sosyal medyadaki grup hesabından Şan'a istifa çağrısında bulundu.

Marius Sumudica: "Muhammed için üzgün değilim"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber