Geri Dön

LeBron James tarihe geçti! Rekor kazanç

Los Angeles Lakers yıldızı LeBron James, aktifk basketbolculuk kariyer kazançlarında 1 milyar doları aşan ilk NBA oyuncusu oldu.

LeBron James tarihe geçti! Rekor kazanç

Los Angeles Lakers yıldızı LeBron James, aktifk basketbolculuk kariyer kazançlarında 1 milyar doları aşan ilk NBA oyuncusu oldu.

"Space Jam: A New Legacy" filminin piyasaya sürülmesiyle kazancı 10 haneli rakama ulaşan James, aynı zamanda Kuzey Amerika takım sporlarında 1 milyar dolarlık kariyer kazancını geride bırakan ilk aktif sporcu oldu.

Tiger Woods, Floyd Mayweather, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ve Roger Federer, aktif sporculuk dönemlerinde en az 1 milyar dolar kazanan diğer sporcular olarak biliniyor.

James, 2003'teki çaylak sezonundan bu yana aldığı maaşlarıyla 330 milyon dolar ve saha dışı sponsorluklarından, ürünlerinden, lisanslardan ve medya şirketinden 770 milyon dolar daha kazandı. 36 yaşındaki oyuncu, saha dışındaki birçok sponsorluk anlaşmalarından yılda 100 milyon dolardan fazla para kazanıyor.

NBA'deki kariyer kazancı açısından LeBron'un en yakın rakipleri ise Kevin Durant (580 milyon dolar) ve Steph Curry (430 milyon dolar) olarak kayıtlarda yer alıyor.

LeBron'un, 1984'te Chicago Bulls'a katılmasından bu yana toplam kazancı kabaca 2 milyar dolar olan Michael Jordan'a ulaşmak için önünde hala uzun bir yol bulunuyor.

LeBron James tarihe geçti Rekor kazanç

Yeni Malatyasporlu Bwalya: Yüzde 100 hazır olduğumu söyleyemem ama...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner