Geri Dön

Levent Nazifoğlu'dan Fikret Orman'a cevap!

Galatasaray Sportif A.Ş. Yöneticisi Levent Nazifoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Levent Nazifoğlu'dan Fikret Orman'a cevap!

Galatasaray Sportif A.Ş. Yöneticisi Levent Nazifoğlu, A Spor'da yayınlanan "Transfer Raporu" adlı programa telefonla bağlanarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Levent Nazifoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

- Endoğan Adili takımla çalıştı evet. Şu anda U-21 takımında değerlendireceğiz. Hoca izleyecek. İhtiyaç olursa değerlendireceğiz. Hocanın bileceği bir iş.

- Başakşehir maçına favori çıkacağımızı düşünüyorum. Rakibimiz de çok güçlü bir takım. Hemen hemen şanslarımız eşit. Yüzde %51-49 biz favoriyiz diyebilirim.

"Garry Rodrigues kolay adapte oldu"

- Garry Rodrigues 20-25 gün idman yapmamıştı. Biraz kondisyonda problemi vardı. Ama şu anda son derece hazır görünüyor. Görev alınca başarıyla oynayabilecek kapasitede. Alırken de kalitesini biliyorduk. Çok efendi ve altyapısı iyi bir çocuk. Kolay adapte oldu. Arkadaşlarıyla iyi diyalogları var. Kendisinden çok memnunuz.

- Transfer dönemi Galatasaray adına bütün takımlar gibi geçti. Teknik heyet karar veriyor. Dövizin artmasından dolayı hesapta olmayan açıklar oluştu. Herkes ona göre karınca kararınca transferler yapmak zorunda kaldı. En lazım olan iki yeri hallettik. Podolski'nin kalmasıyla da herhangi bir açığımız kalmadı.

"Podolski ile yıl sonuna kadar devam edeceğiz"

- Japonya'nın transfer dönemi sona erene kadar böyle bir ihtimal var. Podolski ile dün toplantı yaptım. Her şeyi açık açık konuştuk. Podolski ile yıl sonuna kadar devam edeceğiz. Sezon sonunda yeni bir değerlendirme yapabiliriz. Sözleşmesi sezon sonunda bitmiyor ama ona özel bir şeyler yapacağız. Podolski'ye şu anda takımın da ihtiyacı var. O çapta bir oyuncu da yok. Futbolcumuzu bırakmak istemedik doğal olarak. Transfer yapmak için yapmıyoruz. Birçok transfer çok büyütülüyor. Türkiye için konuşuyorum. Dövizin artmış olması tüm hesapları karıştırdı.

- Türkiye Ligi'nde hangi antrenörün sezon sonuna kadar görevde kalması garanti. Çok acımasızca eleştiriler var. Hangi hocanın yeri garanti. Biz kalacağını söyledik. Sonraki sezon gidecek diyorlar şimdi de. İnsanlar boşluk bulmaya çalışıyor. Kendilerini önemli görmek için tripler falan. Kimin yeri garanti şu an? Biz hoca ile sezon sonuna kadar çalışacağız. Tabii ki duruma göre oturacağız, konuşacağız. Belki hoca daha iyi bir yerden teklif alacak, Galatasaray'da kalmayacak. 1 yıllık anlaşmamız var. Yıl sonunda bitecek. Anlaşmamıza uyacağız. İnsanları bazen anlayamıyorum.

"Bruma'ya menajerler aracılığıyla İngilizlerden teklif geldi"

- Bruma ile her gün konuşuyoruz. O benim oğlum gibi. O çok mutlu. Tabii ki bir şeyler yapacağız. Bruma futbolu burada bırakır diye düşünüyorum. Menajerleri gelecek, görüşeceğiz. Bruma için artık hiçbir şey söylemek istemiyorum. Ne desek üstünü hak eder şekilde futbol oynuyor. Bunlar artık önümüzdeki senenin işleri. Resmi olarak değil ama menajerler aracılığıyla İngilizlerden teklif geldi. Biz ise resmi teklif bekledik. Şimdi şampiyonluk yolunda çok önemli bir silahı kaybetmek istemedik. Tok satıcı gibi davrandık.

- Muslera da Bruma gibi. Daha fazlasını onun için söyleyebilirim. Burada çok mutlu. Muslera'nın futbolu burada bırakıp, idari kadroda olmasını isterim. Böyle yapmamız lazım. Bize hizmetleri olan çok değerli oyuncular için geçerli. Bayrağı bizden alıp devam etmeleri gerekiyor.

"Galatasaray ile Fenerbahçe dosttur"

- Fikret Orman'ın açıklamalarını duymadım. Ne demek istediğini anlamış değilim. Galatasaray ile Fenerbahçe dosttur. Cevap verince herkes işine baksın diyor. Bir camianın başkanıdır. Ben buradan ona cevap vermeyeyim. Ne gerek var bunları konuşmaya? Herkes futboluna odaklanmak durumunda. Beşiktaş'ın üstüne kimsenin geldiği yok. Herkes kendi hakkını korumak istiyor. Federasyon yaptırımları yapıyor. Ortamı daha fazla germemek lazım.

- İçeride oynayacağımız maçlar şampiyonluk için önemlidir. Tabii ki kendi evimizde oynayacağımız için avantajlı olan biziz. Futbol olarak da sonuç olarak da tatmin olmaya başladık. Umarım bu seriyi devam ettiririz. Futbolcularla her gün görüşüyorum. Florya'da çok olumlu bir hava var.

- Kupadaki Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi uzatmalara gidebilir. Kontrollü bir maç olacak. Çok ortada bir maç. Orada da dostluk kazansın. Ardından da iyi oynayan kazansın. Ben derbinin uzatmalara gideceğini düşünüyorum.

Uzay Gökerman'dan Fatih Terim örneği! "Her maçtan önce..."
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet