Futbol Lionel Messi'den Dünya Kupası itirafı! 'Şampiyon olmasaydık' dedi ve açıkladı

Lionel Messi'den Dünya Kupası itirafı! 'Şampiyon olmasaydık' dedi ve açıkladı

27.03.2024 - 13:51 | Son Güncellenme:

Inter Miami'de oynayan Lionel Messi, hem Arjantin Milli Takımı hem de Barcelona'dan ayrılışıyla ilgili gündem olacak açıklamalarda bulundu.

Lionel Messiden Dünya Kupası itirafı Şampiyon olmasaydık dedi ve açıkladı

Arjantin ile Dünya Kupası kazanan Lionel Messi, kariyeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

'AYRILMAYA HAZIR DEĞİLDİM'
Messi Barcelona'dan ayrılışıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "PSG'ye gittiğimde değişim zor oldu çünkü Barcelona'da çok iyi gidiyordum ve orada kalmayı planlıyordum. Ayrılmaya hazır değildim, her şey çok hızlı gelişti. Hayatımı kısa sürede yeniden inşa etmek zorunda kaldım. Başka bir ligi, başka bir kulübü, yeni bir soyunma odasını tanımam gerekiyordu"

Ne zaman emekli olacağıyla ilgili soruya 36 yaşındaki yıldız, "Artık performans gösteremediğimi, keyif almadığımı ya da arkadaşlarıma yardım edemediğimi hissettiğim an bırakacağımı biliyorum. Kendimi çok iyi eleştirim, ne zaman iyi oynadığımı, ne zaman kötü oynadığımı bilirim. O adımı atma zamanının geldiğini hissettiğimde, yaşımı düşünmeden atacağım. Kendi iyi hissederse, her zaman yarışmaya devam etmeye çalışacağım çünkü sevdiğim ve nasıl yapılacağını bildiğim şey bu" dedi.

Haberin Devamı

'ŞAMPİYON OLMASAYDIK ARJANTİN'İ BIRAKIRDIM'
Katar'daki Dünya Kupası zaferi için, "Bizim için, ailelerimiz ve tüm ülke için dünya şampiyonu olmak büyüleyiciydi ve ömür boyu bizimle kalacak. Şampiyon olmasaydık milli takımı bırakırdım ama neyse ki şampiyon olmayı ve Arjantin'e bir şampiyonluk daha kazandırdık" sözlerini sarf etti.

2023 yılından bu yana Inter Miami'de forma giyen Lionel Messi'nin MLS temsilcisiyle sözleşmesi Aralık 2025'te sona eriyor.