FenerbahçeFenerbahçe'de Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a sert cevap: Kaçıp gittiniz!

Fenerbahçe'de Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a sert cevap: Kaçıp gittiniz!

08.06.2024 - 14:00 | Son Güncellenme:

Fenerbahçe Kulübü'nde Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. İki gün sürecek olan organizasyonun ilk gününde üyeler değerlendirmelerde bulundu. Fenerbahçe başkan adaylarından Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın kongreden ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Fenerbahçede Ali Koçtan Aziz Yıldırıma sert cevap: Kaçıp gittiniz

Fenerbahçe Spor Kulübü yeni başkanını yarın gerçekleştirilecek seçimle belirleyecek. İki gün sürecek kongrenin ilk gününde üyeler değerlendirmelerde bulundu. Fenerbahçe'nin mevcut başkanı ve başkan adayı Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın kongreden ayrılmasının ardından yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

"KENDİ HAKKINIZI SAVUNMADAN KAÇIP GİDİYORSUNUZ"

Ali Koç: Siz 20 sene başkanlık yaptınız. Kürsüye gelip iddia ettiğiniz şeyler için tek başınıza itiraz edebilirdiniz. 25 kişiyle kürsüyü işgal etmenize hiç ama hiç gerek yoktu. Geldiniz, elimiz sıkarak 'Hayırlı olsun' dediniz. Kavga çıkacak dediniz. Ben de 'Kavga çıkacaksa çıkacak' dedim. Neden demi bunu?

"Genel kurula, divana gelirim ama kendi emniyetlerini sağlayabilirler mi? Konuşursam neler olabileceklerini farkında değiller mi? 20-30 kişi karşısında Uğur bey ve Ali bey dağıldı." Bunlar sizin sözleriniz.

Biz kavga falan yapmak istemiyoruz ama geçen sefer olduğu gibi insanları korkmakla suçluyorsunuz. Siz kongreye gelirseniz biz neden kendimizi korumak zorunda olalım ki? Bugünkü divan başkanlık seçimine itiraz ediyorsunuz. Hepimizi zan altında bırakıyorsunuz. Çift kol kaldırdılar diyorsunuz. Bizim için 'Fenerbahçe'nin haklarını savunamıyor' diyorsunuz. Siz kendi hakkınızı savunmadan kongreden kaçıp gidiyorsunuz

"AZİZ BAŞKAN SİZ BENDEN NEFRET EDİYORSUNUZ"

Ali Koç: Eş-dost arıyor. Yarın gelmemize gerek yok diye... Sakın bu hatayı yapmayın! Yarın buraya 35 bin kişinin gelmesi gerekiyor. Biz kazanacağız. Hep beraber kazanacağız. Kazanan da kaybeden de birbirini kucaklayacak. Pazartesi günü hep beraber bir yolculuğa çıkacağız. Bu çağrıyı sayın Aziz Yıldırım'a yapmak istiyorum. Benim babam bana bir şey öğretti. Hayatta affedilmeyecek hiçbir şey yoktur dedi. Hem de ne zaman dedi biliyor musunuz? Rahmetli büyükbabamın naaşı çalınmıştı. 8 ay bulamamıştık. Sonra aynı kabristanda bulundu. Allah kimseye göstermesin. Kabristandan çıkıyoruz bir aile ferdine bir aile mensubu 'Affeder misinz?' dedi ve o aile mensubu tepki göstererek 'Nasıl bana böyle bir soruyu sorarsınız' diye. Aynı adam babama ayn soruyu sordu ve babam 'Hayatta affedilmeyecek hiçbir şey yoktu' diye cevap verdi. Bana çok enteresan geldi. Hayatta affedilmeyecek hiçbir şey yok hele ki Fenerbahçe'nin menfaatleri için ise kesinlikle yoktur. Sayın başkan niye bunu söyledim? Bugün burada yaşananlara ve yaşatılanlara çok çok üzgünüzm. Fenerbahçe'ye büyük emekler verdiniz. Uğruna hapisler yattınız. Her şey için minnettarız ama insanlar değişir. Siz de değiştiniz. Garip değiştiniz. Sizin bu kulübe olan aidiyetinizin temelden sarsıldığını görmek benim için içler aıcısı bir durumdur. Geçmişte büyük fedakarlıklar yapan siz bugün Fenerbahçe'yi sevmiyorsunuz. Siz kendinizi Fenerbahçe'den daha çok seviyorsanız. Hepimizin göz bebeği, Türk sporunun gurur olan Fenerbahçe'yi sırf kişisel ihtiraslarından dolayı sahiplenmiyorsunuz. Siz sadece Fenerbahçe'de başkan olmayı seviyorsunuz veya başkanı olduğunuz Fenerbahçe'yi seviyorsunuz. Siz benden nefret ediyorsunuz ama ben sizden nefret etmiyorum. Sizin Ali Koç nefretinizin Fenerbahçe sevginizin önüne geçmiş durumda. Ben Fenerbahçe'yi çok seviyorum. Emek veriyorum. Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama niyetimi sorgulayamazsınız.

"FENERBAHÇE TARİHİNİN EN KUVVETLİ YÖNETİMİNİ KURDUK"

Ali Koç: Maltepe'de 12 saha lazım denildi. Bu kongre üyemiz söylediklerinde haklı ama bir yerden başlamamız lazım. Pek çok kulübe örnek olacak. Gelecek sezondan sonra yaz hazırlıklarımız burada yapacağımız tesislerde olacak. Bu dönem çok güçlü ve tecrübeli bir yönetimimiz var. Devlet gelirlerimizin yarısın alıyor. Maddi açıdan güçlü bir yönetimimiz var. Fenerbahçe'nin en kuvvetli yönetimlerinden birini kurduğumuzu söyleyebilirim. Bunlar 3-5 fazla oy alabilmek için PR amaçlı projeler değildir. Bize bir stat gösterildi önce 3 ay denildi sonra birileri uyardı 6 ay oldu. Bana göre olmaz. Mühendislere göre olmaz. Onlar daha önce yaptık yine yaparız imajıyla davranıp siz de bunu yiyorsanız...

Haberin Devamı
ALİ KOÇ: SES AKUSTİĞİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Ali Koç: Esas sorun ses ve akustik. İlk aşamada burayı tamamen kapatilmek amacımız. Bütün akustiğin içeride kalması lazım. Ses sitemini tamamen değiştireceğiz. 3 senedir bunu biliyorduk ama öyle bir lüks için para harcayacak konumda değil ama şimdi bunu yapabilecek durumdayız. Atatürk ismiyle değiştirmek için devletimize müracaat ettik. Devletimiz buna onay verecektir. Bizim ciddiyetimizin de en güzel göstergesi olacaktır.

"BANKALAR BİRLİĞİ'NDEN ÇIKMALIYIZ"

Ali Koç: Ben size şu sözü vereceğim. Fenerbahçe finansal açıdan Türkiye'nin en güçlü kulübü olmalıdır. En iyi ekonomiyi bırakmak için Bankalar Birliği'nden çıkmamız lazım. Çünkü biz henüz ana para ödemesi yapamıyoruz. Hükumetimiz çok güzel bir anlaşma yaptı. Bunun gerekliliklerini yerine getiriyoruz. Faiz yükünden kurtulmamız lazım. Halka arz oranı en düşük kulüp Fenerbahçe... Stat ismini gelecek sene yenileyeceğiz. Bu paralar ne olursa olsun borcu kapatmak için kullanacağız. Büyüyen ekonomimizle oyuncu satışlarında önemli mesafe aldık. Aziz Yıldırım 'Ne borcu şampiyon yapmaya geliyorum' dedi. Zaten bu yüzden o günleri yaşadık. Sağlıklı bir omurgayı oluşturmalıyız. Gayrimenkulleri sadece siz satınca mı onaylayacağız? Stadyum konusu var. Bütün sezon boyunca taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Rakibi deplasmanda nasıl boğduğunuzu hepimiz gördük. Çubukluyu desteklemek için onlarca saat eziyet çekiyorsunuz ama o stada girince neler yaptığınızı görüyoruz. Aynı şeyi kendi stadımızda gerçekleştirmek istiyoruz.

ALİ KOÇ: GÜCÜMÜZÜ BİRBİRİMİZE KARŞI KULLANMAYALIM

Ali Koç: Bu işi Avrupa boyutuna taşıdığımız zaman bakın nasıl taşlar yerinden oynayacak. Yıllar sonra çok adaylı federasyon seçimine gidiypruz. Kısacası Fenerbahçe 20 yıldır sistematik bir yapıyla uğraşıyor. Dozu her geçen gün artarak devam ediyor. Biz bu saldırıları niye yaşıyoruz? Çünkü biz Fenerbahçe'yiz. Fenerbahçe'nin bir duruşu var. Fenerbahçe'nin ipi kimseye bağlı değil. Fenerbahçe bu Cumhuriyet'in bu ilkelerini damarlarında yaşamaktadır. Kimse bu tavizi verdiremez. Tarihte böyle gelmiş böyle gidecek. Ben başkan olduğum sürece Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar sözleri bir isyandı. Camiayı ayağa kaldırma hedefiydi. Hiçbir şekilde teslimiyet ve umtusuzluk değildi. Olsaydı bu takım son derbiyi alamazdı. Son haftaya şansını taşıyamazdı. Rakibin bu kadar ittirilmesine rağmen. Bunun üzerinden seçim kampanyası yürütmek acizliktir. Bizim camiamızın gücü bu mücadeleyi vermek içni yeter de artar ama bu güç potansiyelinde değil. Bu gücü birbirimiz içni değil Fenerbahçe için kullanmalıyız. Bu suçu ve bu gücü bizim önemli etkinliklerimiz vermeyen medya kuruluşlarına karşı kullanmalıyız. Biz ne yapıyoruz? Bribirimize karşı kullanıyoruz. Kim seçilirse seçilsin Pazartesi günü yeni bir sayfa açmalıyız. Ben seçilirsem bunun sözünü veriyorum.

Haberin Devamı
"BU ZİHNİYET GERİ DÖNMESİN DİYE ADAY OLDUM"

Ali Koç: Biz her branşta Fenerbahçe'yi destekliyoruz. Bazı rakiplerimiz başka branşlarda başka takımları destekliyor. Neden aday oldum? Üç tane sebebi var. Birincisi pek çok konuşmacısın, Erol beyin ve bir nebze de benim konuşmamın başında anlattığım kulübümüzü bu duruma getiren zihniyetten, köhne yönetim anlayışından kurtarmak için ve bu zihniyetin dönmemesi için tekrar aday olmaya karar verdim. O güzel, güleç, çocukları soran, keyifli ve şakacı imaj gitti eski hatırladıpımız kızgın, tehditkar, sabırsız, vicdansız kişilik geri geldi. Bir kere teşekkür etmediniz, bir kere kutlamadınız. Altı sene boyunca kutlayabileceğiniz hiçbir şey mi olmadı? Bırakın kutlamayı Trabzon'da bizi suçladınız bizi! 3 Temmuz'da neler yaşadığımızı siz biliyorsunuz. Bana 'Kaçtı' dediniz. Divan başkanına dedirttiniz sonra da kendiniz dediniz. Dimdik ayakta ve yanınızdaydım. Bir nebze de olsa çorbada tuzumuz oldu onu da beğenmediğiniz. Ya siz ne yaptınız bu altı boyunca? Fenerbahçe'nin mağluibyetlerinden sonra lokantalarda vur patlasın çal oynasın eğlencelerden başka ne yaptınız! Utanmadan sıkılmadan bir seçim kazanmak için bana bunları söylediniz. İkinci sebep Türk futbolunda son 20 yılda Fenerbahçe'yi hedef almış ve taşların yerinde oynatan yapıya karşı mücadelemiz yarım kalmasın diye... Fenerbahçe kuru sıkı yapmaz diyor. Siz neye sıktınız?

ALİ KOÇ: HEPİNİZE BORCUM VAR

Ali Koç: Size 'Şyi ki Ali Koç ile devam ettik' dedirteceğim. Bana karşı olumsuz düşünceleri olan ve sayın Aziz Yıldırım'ı destekleyen veya hiçbirimizi istemeyenler... Hepinize borcum var. Hiçbir kırgınlığım yok. Tek krıgınlığım bu formayı giyen çocuklara tribünden yapılan tatsız tezahüratlar. Lütfen fabrika ayarlarımıza dönelim. Cam tavanı kıracağız. Ulusal ve Uluslararası başarıları yakalayacağımızdan emin olmanızı istiyorum

GALATASARAY'A OLAY GÖNDERME: 48 SAAT YA KONUŞULDU YA KONUŞULMADI

Ali Koç: Kazanmak için her yol mübah anlayışı bu kadar mı önemli. Sizin bahsettiğiniz rakamı pazarlıklarla indirdiğimizde aklınıza gelen tek şey 'Açıktan para verdiler' mi oldu? Bu suçlamalar bana değil, Selahattin beye değil, Mario Branco'ya değil kulübe... Aynı İrfan Can'da olduğu gibi. İhbardır bu. Nereden nereye sayın Aziz Yıldırım! Jorge Mendes'in Bruno Alves'ten alacaklarını 2021'de ödedik. İlk adımımızı çok sağlam attık. Hepinizde bu heyecanı görüyorum. Şampiyonlar Ligi'nde en çok biz konuşulduk. Rakibimizn haksız kazandığı şampiyonluğu 48 saat ya konuşuldu ya konuşulmadı. İşte Fenerbahçe camiası böyle bir camiadır. Hedef çok basit.  Bu camianın bunu gerçekleştirecek her türlü malzemesi mevcut. Yeterki helvayı yapacak malzemeyi bir araya getirelim. Sadece o kaldı. Her yerde saygı gören, Fenerbahçeli olmayanların bile maçlarımıza ilgi göstereceği, UEFA kura çekimlerinde rakipler tarafından tercih edilmeyen bir Fenerbahçe yaratmak istiyoruz. Bunu şimdiden gerçekleştirmeye başladık. Sadece sizin güvenmenizi istiyoruz. 

Haberin Devamı
ALİ KOÇ'TAN TRANSFER AÇIKLAMASI

Ali Koç: Sayın Acun Ilıcalı nasıl bir takım kuracağımız direkt söyledi. Ben onun kadar açık konuşamıyorum. O söylediği zaman da genellikle oluyor. Çok çok iyi bir takımın üstüne iyi oyuncuları monte edip önümüzdeki sezon bambaşka kutlamalar, bambaşka seviye ve bir ve beraber Fenerbahçe'yi yaratacağız. Kampanyaya başladığımız günden beri söylüyorum öyle bir takım kuracağız ki size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak. Mourinho, Fenerbahçe'yi taşımak istediğimiz seviyenin en büyük adımıdır. Hocamızın da eminim bu yönde düşünceleri vardır. Hepimiz kendisine inanıyoruz. Şimdiden ailemizin bir parçası haline geldi.

ALİ KOÇ: BIRAKTIĞINIZDA UÇAN KUŞA BORCUMUZ VARDI!

Ali Koç: Televizyona çıksaydık şunu soracaktım: Nasıl oldu da Fenerbahçe'ye göğüs sponsoru bulamadınız?

Biz olağanüstü şartlarda gemiyi yüzdürmeye devam ettik. Yatırımlar yaptık. Futbolu da rayına soktuğumuz zaman göreceksiniz ki Fenerbahçe'de başarılar gelecektir. Hep dilinize 6-0'ı taktınız. Benim 6 senem ile sizin 6 seneniz arasında sadece 1 kupa fark var. Belki de aynı şey bizim için geçerli olacak. Göreceksiniz!

Biz sizin gibi popülist söylemlerle altı boş vaatlerle değil somut, ayağı yere basan, uygulanabilir vadeli planlar çerçevesinde uygulamalar yapacağız. Çivi çakacak kulüp mü bıraktınız? Uçan kuşa borcumuz vardı. Sayın Obradovic'le yaptığımız görüşmede tek bir dileğim sözleşme uzatmaktır. Euroleague'e borcumuz vardı ve bunu bana söyledi. Bu noktadaydı Fenerbahçe...

Siz ve çevrenizdeki akıllı insanlar ya sizi yanlış yönlendiriyorlar ya da çok akıllı değiller.

"KENDİNİZE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ BAŞKANIZA YAPMAYIN"

Ali Koç: Benim bu kulüpten 1 lira alacağım yoktur. Aziz Yıldırım hiç çekinmeden '150 milyon euro vermezsem beni mahkemeye versinler' dedi. Bunu kabul edebilecek bir mahkeme bulabilirseniz hodri meydan diyorum. Ne yazık ki kulübümüzün 2014'ten önceki kayıtları yok. Doğru rüsüt kayıt tutulamamış. Tamer Yelkovan bey doğru dürüst finans departmanını yönetmemiş. Ben ve arkadaşlarım kulüple yaptığımız hiçbir ticarette hiçbir mahsuplaşmaya gitmedik sizin gibi! İnsanlara çamur atarken biraz da kendinize yapılmanıza istemediğiniz şeyleri başkalarına yapmayın. Böyle düşünürseniz sağlığınıza da faydalı olacaktır sayın başkan. Ben kendime yapılmasını istemediğim hiçbir şeyi size yapmadım. Gidecek çok yolumuz var. 75 milyon euro olan takım değerimiz 200 milyon euroya geldi. Sponsorluklarımız arttı. 

Haberin Devamı
ALİ KOÇ: SAYIN BAŞKAN AKŞAM İSTEDİĞİNİZ YERDE ÇIKALIM

Ali Koç: Geçen sene kurduğumuz kadro geminin doğru rotaya girdiğinin kanıtıdır ama daha da iyi olacağız. Fenerbahçe Spor Kulübü başkanıysan kulübün için, renklerin için ve milyonlar için elinden geleni yapma zorunluluğun vardır. Bilerek ve isteyerek Fenerbahçe'ye yanlış yapmadık. Hatalarımızı eleştirebilirsiniz ama her şeyi Fenerbahçe için yaptık. Biz kulübü aldığımızda Avrupa'nın finansal olarak en kötü kulüplerinden biriydik. Sonrasında pandemi oldu ve ardından kur arttı. Pandemiden 80 büyük sponsorlardan 18-20 milyon... Allah bir daha bize o günleri göstermesin. Kulübü batmış hale getirenler bütün bu değişken faktörlerin tamamı yokken kulübü bu duruma getirdiler. Oturup teşekkür edeceklerine devamlı belden aşağı vuruyorlar. Bu gerçekleri suratlarını söyleyecektim ama burada yoklar. İddialarının hepsinin altı boş. Ben hafif gitmeyi düşünüyordum ama konuşmasını basına vermiş. Sayın başkan çok geç değil. Akşam istediğiniz yerde çıkalım. Haydi burada size muhtelif sebeplerden dolayı hakkınızın yendiğini savunabilirsiniz. Bize göre öyle değil. Bizi çok yere şikayet etmişsinizdir. Şimdi de emniyete şikayet etmişsinizdir. Fırsat bu fırsat. İsyorsanız akşam son kez yaptığım bu çağrıyla istediğiniz yerde buluşalım ve istediğini her şeyi söyleyin. Ben söylemek istediklerimi yüzünüze söylemek istiyorum.

ALİ KOÇ: BEN MERTÇE SAVAŞMAYI SEVERİM

Ali Koç: Karşıma kaldırım çıksa dahi ona oy verirdim diyen pek çok sebeple eleştiren, kayıtsız şartsız beni ve arkadaşlarımı istemeyenlerin de 'İyi ki adanmış' demeleri en büyük arzumdur önümüzdeki 3 senede. Bunu yaparsak 'Fenerbahçe çok başarılı ve bir ve bütündür' demektir. Bugüne kadar 3-5 kişinin bildiği şeyleri altı yıl boyunca içime attığım konuları sizlerle paylaşacaktım ama ben mertçe savaşmayı, insanların gözlerine bakarak mücadele etmeyi, söyleceğim şeyleri söyleyeceğim insan burada olmadığı için ne kadarını söyleyebilirim? Bundan emin değilim. Biz devasa bir gücüz. Altı seneyi beraber geçirdik. Bana sorarsanız futbol dışında altı senenin geldiğimiz nokta iribariyle çok önemli mesafeler aldığımızı, özellikle finans ve stratejik konularda söyleyebilirim. Futbol dışında tüm takım branşlarında çok büyük başarılar elde ettiğimiz. Ezeli rakiplerimiz ezdiğimiz veya hiç onlarla yarışmadan devlet kulüpleriyle yarıştığımız branşlarda başarılar elde ettik. Biz Avrupa'nın batmaya yakın olan kulübünden bugün Jose Mourinho'yu getirecek duruma geldik. Bunları görmeyenler art niyetlidir.

ALİ KOÇ: EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI

Ali Koç: Bugün ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Öncelikle şunu bilmenizi isterim ruhumun, ruhunuza en ihtiyaç olduğu bir dönemde buraya geldiniz gerek sayın Aziz Yıldırım'ı gerek şahsımı desteklediniz. Sadece beni destekleyenleri değil sayın Aziz Yıldırım'ı destekleyenlere de şahsım ve yönetim kurulu adımıza teşekkür ediyorum. Fenerbahçe demokrasisine değer kattık. Çok farklı bir gün bekliyorduk. Özellikle ben. Niye farklı bir gün bekliyordum çünkü 6 senedir hayal ettiğim, çok istediğim ama hiç gerçekleşmeyen buluşma yine olmadı. O kadar çok şey yapıldı ve söylendi ki ama özellikle son 2 haftada, insan olan insan bunlara cevap veremediği zaman atılan iftiralarda söylenen yalanlarda bir gram bile doğruluk payı olmadan insanoğlu isyan ediyor. Ben bugün on binlerce kongre üyelerimizin, milyonlarca taraftarımızın huzurunda Fenerbahçe'nin 3 yıllık liderini sunmayı hedefliyordum. 

Haberin Devamı
MALİ YÖNDEN İBRA KARARI

Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu'nda çoğunluğa bakılmaksızın bugün yapılıyor. Genel Kurul'da Divan Başkanlığı'na Vefa Küçük seçildi. Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okundu. Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, 1 Ocak 2023 - 31 Mayıs 2023 ve 1 Haziran 2023 - 29 Şubat 2024 mali dönemlerine ilişkin denetim kurulu raporunu sundu. Yönetim ve Denetleme Kurulları'nın raporları ayrı ayrı oylamaya sunularak ibra edildi.

Öte yandan, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin 1 Haziran 2024 - 31 Mayıs 2025 dönemini kapsayan bütçesi de kabul edildi.

Sarı-lacivertlilerde, Mayıs 2018'de 612 milyon Euro olan borcun, Şubat 2024'te 307 milyon Euro'ya indiği açıklandı. Genel kurulda daha sonra kongre üyelerinin konuşmaları gerçekleştirildi.

ADAYLARIN OY PUSULA RENKLERİ BELLİ OLDU

Fenerbahçe Spor Kulübü, yarın gerçekleştirilecek oy verme işleminin ardından yeni başkanını seçecek. Ali Koç ve Aziz Yıldırım, sarı-lacivertlilerin yeni başkanı olmak için yarışacak.

Fenerbahçe kongresine başkanlık eden Vefa Küçük; Ali Koç'un sarı, Aziz Yıldırım'ın ise beyaz renkli oy pusulararına sahip olacağını açıkladı.

EROL BİLECİK: KORKAKLARSIN ÖMRÜ CESURLARIN DEDİKODUSU İLE GEÇER

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, Fenerbahçe'nin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda mali tablolara ilişkin açıklamalar yaptı.

Erol Bilecik'in açıklamaları şu şekilde:

Çok değerli kongre üyeleri özellikle futbolda finansal güç v e sportif başarı arasındaki ilişki son derece net. Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak finansal yönetimde çok ama çok iddialı başarılı geleceğe dünden hazırız. Türkiye'nin hem sportif hem de finansal anlamda en güçlü en sevilen markalarından biri olan Fenerbahçemizin bu iki kritik alanda da zirveye koşacağı bu sezona fevkalade antrenmanlıyız. Başarı tüm camiamıza olan sözümüz ve sohbetin başında bu yana sıkça kullandığımız ifade ile borcumuz olsun.

Çok zorluklar yaşadık, zor günler geçirdik ama başkanımızın da ifade ettiği gibi artık tünelin ucundaki ışık hiç olmadığı kadar parlak. Bundan sonraki güneşler hiç olmadığı kadar aydınlık, Ali başkanımızın önderliğinde artık ekilen tohumların meyvelerini hep birlikte toplayacağız.

Son sözüm, bu sözü hak edenlere olsun. Korkakların ömrü cesurların dedikodusu ile geçiyor.

AZİZ YILDIRIM: KAVGA ÇIKACAK DEDİM

Aziz Yıldırım: "Kürsüye giderek bu yanlışa bir çözüm bulmalarını istedim. Amacım bir sükunet ortamı yaratmıştı. Ali Bey'e yöneldim, elini sıktım. Divan'ın tavrının kavgaya yol açacağını söyledim. Ali Bey, 'Gerekirse kavga edelim' dedi."

ACUN ILICALI'DAN AZİZ YILDIRIM'A TEPKİ

Acun Ilıcalı kongre üyelerine ‘Jose Mourinho’ tezahüratı yaptırdı ve telefonu ile video çekip Mourinho'ya gönderdi.

Acun Ilıcalı: Jose Mourinho, Aziz Yıldırım’ın yaptığı suçlamaları duymadı mı sanıyorsunuz? Yarın Mourinho’nun yüzüne nasıl bakacaksınız? Mourinho beni aradı, ‘Bana neden çamur atılıyor, anlamadım.’ dedi.

AZİZ YILDIRIM AÇIKLAMA YAPACAK

Aziz Yıldırım saat 13:30’da, Altunizade'deki ofisinde basın açıklaması yapacak.

VEFA KÜÇÜK: İZİN ALMADAN KİMSE MİKROFONA ÇIKAMAZ

Vefa Küçük: "Benden müsaade alınmadan sahneye gelinmiştir. Tamamdır, eski başkanımızdır. Ancak şu bilinmelidir ki mevcut başkanımız da kürsüye gelmek istese benden müsaade alması gerekir. Çünkü biz sizler adına yetkiliyiz. Kongreyi ben yönetiyorum. Benden müsaade almadan mikrofona kimse çıkamaz..."

“Dünden beri benim hasta olduğumu söylediler, bugün için aday oldum diye yalan haber yaydılar. Ben gerçekten hastayım, doğuştan beri hastayım. Fenerbahçe'nin hastasıyım!”

İŞTE AZİZ YILDIRIM'IN TERK ETTİĞİ ANLAR

 

Başkan adayı Aziz Yıldırım kongreden böyle ayrıldı.

 

BİLECİK'TEN YILDIRIM'A: CAHİL İLE GİRME MÜNAKAŞAYA

Aziz Yıldırım sonrasında konuşmasına devam eden Erol Bilecik şu ifadeleri kullandı: Cahil ile girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana ya da yazık olur adabına! Son sözüm, bu sözü hak edenlere olsun; Korkakların ömrü, cesurların dedikodusuyla geçiyor."

AZİZ YILDIRIM: BURADAN AYRILIYORUM

"1 dakika beni dinleyin Fenerbahçeliler. Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre olsun. Yapılan seçim gayrı demokratik bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. İsteyen kalabilir, isteyen ayrılabilir."

 

AZİZ YILDIRIM'DAN KÜÇÜK'E: SEN SEÇİLMEDEN OTURDUN

Erol Bilecik konuşmasını yaparken Aziz Yıldırım ve ekibi sahneye çıktı. Bilecik'in konuşması yarıda kaldı.

Vefa Küçük: "Benden izin almadan konuşamazsınız."

Aziz Yıldırım: "Ben konuşurum, sen hakkınla seçilmedin."

Vefa Küçük: Kürsü işgal edilmiştir, kürsüyü boşaltacağız

Vefa Küçük: "Kürsüye kadar geldiğine göre bir 30 saniye söz hakkı tanıyalım Aziz Yıldırım'a, zaten başkan adayı olarak konuşacak."


AZİZ YILDIRIM'DAN KÜÇÜK İTİRAZI

Vefa küçük'ün oylamasına başkan adayı Aziz Yıldırım tarafı itiraz etti. Skorer'den Nergis Aşkın'ın haberine göre; İtiraz nedeni olarak oylamanın eşit görüldüğü ve sayım yapılmadığı yönünde. İtiraz dilekçesini Fethi Pekin aldı.

SEÇİMİ VEFA KÜÇÜK YÖNETECEK

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu'nu Ali Koç'un önerdiği Vefa Küçük'ün yönetmesine karar verildi.

Sık sık yapılan tezahüratlar sonrası Küçük: "Değerli üyeler lütfen faaliyet raporunu sessiz dinleyin. Protestonuzu sonra yapın. Sınavlar yapılıyor, YÖK'e söz verdik, sessiz olmamız lazım. Lütfen susun." dedi.


AZİZ YILDIRIM'DAN TEZAHÜRATLARA KARŞILIK

Fenerbahçeli üyeler, Aziz Yıldırım'ı büyük bir coşkuyla karşıladı. Aziz Yıldırım da tribünlerin destek tezahüratlarına karşılık verdi.


O anlar Milliyet'ten Hüseyin Yavuz'un objektiflerine böyle yansıdı


ALİ KOÇ KADIKÖY'E GELDİ

Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı öncesi Ülker Stadyumu'nda

AZİZ YILDIRIM 6 YIL SONRA İLK KEZ KADIKÖY'DE

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 6 yıl sonra ilk kez Şükrü Saraçoğlu'na ayak bastı.

FENERBAHÇE STADIN KAPILARINI AÇTI
İBRA GÖRÜŞÜLECEK

İki gün sürecek olan seçimin ilk gününde; Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunacak ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ile üyelerinin her bir dönem bakımından ayrı ayrı ibra edilmesi görüşülecek.

Gündemde yer alan maddelerin ardından sandık kurulları başkan ve üyelerinin seçimi yapılacak. Yarın ise Başkan ve Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimleri olacak.

ALİ KOÇ: "HER İHTİYACA 5 ALTERNATİF"

Ali Koç seçilmeleri halinde transferde izleyecekleri strateji hakkında da bilgi verdi. Başkan Koç, “Şu anda verebileceğim isim yok. Her ihtiyacımıza 5 tane profil belirliyoruz. 10’undan itibaren seçildiğimiz takdirde artık bu isimleri 1-2-3 tercihleri yapıp tekliflere başlayacağız. Biz bütün cephaneyi hocaya harcamadık. Çok iyi bir kadromuz var. 3-4 tane takviye ile çok daha iyi yapacağız. Bir de işin öbür tarafı var, oyuncuları tutmak. Astronomik bir şey olmadığı sürece oyuncu satmayı düşünmüyoruz” dedi.

AZİZ YILDIRIM: F.BAHÇE TARİHİNE LEKE SÜRMEYECEĞİZ

Kongreyi kimin kazanacağının önemi olmadığını, kavga edilmemesi gerektiğini belirten Aziz Yıldırım, "Bu kongrenin sonunda kazananın Fenerbahçe olmasını diliyorum. Birkaç gündür 'Aziz Yıldırım ve arkadaşları kavga çıkaracak' diyorlar. 2018'de de aynı şeyleri söylüyorlardı ama hiçbir şey olmadı. Biz Fenerbahçe'nin tarihine leke sürmeyeceğiz. Kavga etmeyeceğiz, burada söylüyorum. Aziz Yıldırım, Ali Koç kazanmış önemli değil" ifadelerini kullandı.

YILDIRIM'IN STADYUM PROJESİ

 

Başkan Aziz Yıldırım, stadyum projesini bu video ile tanıttı.

 

Başkanımız Aziz Yıldırım’dan stadyum projesi! 💛💙#Çocuklarİçin pic.twitter.com/8Eamk9L7UN

— yıldırım teyit (@yildirimteyit) June 7, 2024

46 BİN ÜYE

Seçimli genel kurul toplantısı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek ve mevcut başkan Ali Koç ile Aziz Yıldırım yeni başkan olmak için yarışacak. İki aday da son günleri yoğun geçirirken, Genel kurula 46 bin 410 kongre üyesinin katılım hakkı bulunuyor.

timeline

Canlı Anlatım Özeti