VoleybolMilletler Ligi'nde Filenin Sultanları, Dominik Cumhuriyeti'ni devirdi!

Milletler Ligi'nde Filenin Sultanları, Dominik Cumhuriyeti'ni devirdi!

13.06.2024 - 15:26 | Son Güncellenme:

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi 3. haftası ikinci maçında Dominik Cumhuriyeti ile karşı karşıya geldi. Mücadelede 1-0 geriye düşen Filenin Sultanları geriden gelerek rakibini 3-1 yenmeyi başardı.

Milletler Liginde Filenin Sultanları, Dominik Cumhuriyetini devirdi

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi 3. haftası ikinci maçında Dominik Cumhuriyeti ile karşılaştı. Dün Tayland'ı rahat bir oyunla 3-0 yenen Filenin Sultanları, Dominik Cumhuriyeti'ne de şans tanımadı ve maçtan 3-1'lik galibiyetle ayrıldı.

GALİBİYET FİLENİN SULTANLARI'NIN

Maçın 4. setinde de 25-18'lik skorla hata yapmayan Filenin Sultanları, rakibini 3-1 yenmeyi başardı. Onuncu maçında sekizinci galibiyetini alarak puanını 24’e yükselten Ay-Yıldızlı ekibimiz, 15 Haziran Cumartesi günü TSİ 15.30’da Çin ile karşı karşıya gelecek.

SETLERDE 2-1 ÖNE GEÇTİK

Maçın 3. setinde rakibini 25-17 yenen Filenin Sultanları 2-1 öne geçti.

MAÇA DENGE GELDİ

İkinci seti 25-15'lik skorla kazanan Filenin Sultanları, maçta durumu 1-1'e getirdi.

Haberin Devamı
İLK SET DOMİNİK'İN

Karşılaşmanın ilk seti Dominik Cumhuriyeti'nin 25-17'lik üstünlüğü ile geçildi.

MELİSSA VARGAS'TAN FÜZE

 

HANDE BALADIN'DAN MÜTHİŞ SAYI

Haberin Devamı
MAÇ BAŞLADI

Filenin Sultanları'nın Dominik Cumhuriyeti karşısındaki maçı başladı. Ay Yıldızlılar'ın Milletler Ligi 3. haftası ikinci maçında tek hedefi galibiyet.

İLK 6 BELLİ OLDU

Filenin Sultanları'nın Dominik karşısındaki ilk 6'sı belli oldu

Cansu, Vargas, Hande, Derya, Eda, Aslı, Gizem

İLK 8 FİNAL ETABINA GEÇECEK

9. maçın ardından Milletler Ligi’nde 21 puanla 5. sırada yer alan Filenin Sultanları, üç hafta sonunda sıralamada ilk 8 takımın gideceği FIVB Voleybol Milletler Ligi final etabı için avantajını sürdürdü. Türkiye, 2018’de Milletler Ligi adıyla başlayan organizasyonda ilk yıl ikincilik, 2019 ve 2022’de dördüncülük, 2021’de üçüncülük ve geçen yıl da ilk şampiyonluk sevincini yaşamıştı.

Haberin Devamı
ZORLU RAKİPLER

Dünya bir numarası Filenin Sultanları bu ünvanını korumak için mücadelesini sürdürmeye devam ediyor. Milletler Ligi 3. hafta maçları kapsamında bu maçın ardından Çin ve Brezilya ile çok önemli iki maça çıkacak olan A Milli Kadın Voleybol takımımızın özellikle Brezilya ile oynayacağı maç bu ünvanın korunması açısından çok değerli olacak.

RAKİP DOMİNİK CUMHURİYETİ

Millilerimiz, Hong Kong’un ev sahipliğini yaptığı Milletler Ligi’nin üçüncü haftasında bugün ikinci maçında TSİ 15.30’da Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

A Milli Kadın Voleybol takımımız Dominik Cumhuriyeti maçını da kazanıp dünya sıralamasındaki yerini korumak ve Brezilya ile oynanacak kritik maç öncesine kadar yoluna kayıpsız devam etmek istiyor.

3. HAFTAYA GALİBİYETLE BAŞLADIK

Son Milletler Ligi (VNL) şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasının ilk maçında Tayland’ı 25-17'lik setlerle 3-0 mağlup etti. Dokuzuncu maçında yedinci galibiyetini alan Filenin Sultanları, puanını da 21’e yükseltti.

Haberin Devamı