Geri Dön

Löw'ün bilinmeyen yönleri

Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün uçağa binmeden önce dua ettiği ve Alman şarkıcı Udo Jürgens'i dinlediği öğrenildi.

Löw'ün bilinmeyen yönleri

Joggi lakaplı Joachim Löw, ipod'yla yeğenine doldurttuğu Udo Jürgens'in şarkılyarını dinleyerek huzur buluyor.


35 YILLIK EVLİ AMA YÜZÜK TAŞIMAYI SEVMİYOR

Almanya ile EURO 2012'de yarı finale yükselmenin mutluğunu yaşayan Joachim Löw'ün bilinmeyen yönlerini Alman Bild gazetesi okuyucularına duyurdu. 2009 yılında Almanya'nın en sevilen kişisi olarak lanse edilen ve ödül verilen Joachim Löw'ün eşi Daniela ile 35 yıldan beri birlikte olduğu 1986 yılında ise düğün yaptığı belirtildi. Vücudunda metal parçası taşımayı sevmeyen Jürgen Löw'ün ise evlilik yüzüğü takmıyor. Bu nedenle de deri kordonlu saatler takıyor.

UÇMADAN ÖNCE DUA EDİYOR

Ziyaret yapmayı, gezmeyi çok seven Joachim Löw'ün uçağa binmeden önce veya uçak havalanmadan önce mutlaka dua etmesi dikkat çekiyor. Uçaklarda mümkün olduğu kadar ilk sırada 1A koltuğunda oturmayı yeğleyen Löw, genellikle trenle yolculuk yapıyor. İnançlı bir kişi olan Joachim Löw'ün çocukluk yıllarında kiliselerdeki ayinlerde görev yaptığı da öğrenildi. Riski seven bir tip olduğunu ifade eden Löw, "Arada sırada kumarhanelere (kasinolara) gidip rulet oynarım. Ama en fazla oynadığım ve kaybettiğim para 500 euroyu geçmedi, geçmez de" diye söylediği bildirildi. Gazetede ayrıca antrenör olarakta taktik yaparken risk tehlikesini hep göze alan Löw'ün "Bazen herşeyi göze risk alınmalı ki, kazanabilesin" diyen ifadeleride yer aldı.

YÜZLERCE AŞK MEKTUBU GELİYOR

Genellikle gömlek giymeyi seven Löw'ün sağ kolunda büyük bir yara izi var. Löw,"6-7 yaşlarında balkondaki camın üzerine düşünce kolum kesilmişti. bu yara izi o günden kalma." dedi. Sabah kalktığında duş yapıp en azında yarım saat banyoda kalan Löw, üç günlük sakal taşımak istemediğini ifade ederek her sabah traş oluyor. Düzenli olduğu için futbolcuların da düzenli olmasını istiyor. Haberde ayrıca Löw'ün her gün yüzlerce aşk mektubu aldığı bilgisi de yer aldı. Löw için Alman kadınlarının yüzde 23,4'ünün otel odasında birlikte olabileceği istatistiğine de yer verildi.

JOACHİM LÖW KİMDİR?

1 Temmuz 1995'de VfB Stuttgart'ta antrenörlüğe başlayan 1998 yılında Fenerbahçe' ve daha sonra da Türkiye'de kısa bir süre Adanaspor'u da çalıştıran Löw, 1 Ağustos 2004'te Almanya Milli Takımı yardımcı antrenörlüğüne getirildi. Almanya'nın Dünya 3.'sü olduğu 2006 FİFA Dünya Kupası Finalleri'nde de görev yapan Joachim Löw, turnuvanın ardından görevi bırakan Jürgen Klinsmann'ın yerine milli takımın başına getirilerek, 1926 yılından beri Almanya teknik direktörü olan 10. antrenör oldu. Löw Almanya ile 2006 ve 2010 yıllarında Dünya Kupası üçüncülüğü, EURO 2008 Avrupa ikinciliği yaşadı.

Fatih Terim: "Gemiyi en güzel şekilde limana yanaştırmaya çalışacağız"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber