Geri Dön

Lucescu açıkladı! İşte Ukrayna takımlarının taşınacağı ülke

Dinamo Kiev teknik direktörü Mircea Lucescu, Avrupa kupası karşılaşmalarını başka ülkede oynama planını açıkladı. Ukrayna'daki savaş durumu izin vermediği takdirde, iç saha maçlarına Polonya'da çıkmayı düşündüklerini söyledi.

Lucescu açıkladı! İşte Ukrayna takımlarının taşınacağı ülke

UEFA'nın Rus takımlarını gelecek sezonun Avrupa kupalarından men etmesinin ardından gözler Ukrayna ekiplerinin durumuna çevrildi. Ukrayna takımlarının katılımıyla ilgili bir engel getirilmemesine karşın, ülkedeki savaş durumu nedeniyle pratikte bu ülkede maçların nasıl oynanacağı soru işaretleri oluşturuyor.

'Bize ve Shakhtar'a ev sahipliği'
Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Polonya basınına verdiği röportajda, bu konuyla ilgili yaşanan gelişmeleri aktardı. Rumen teknik adam, Avrupa kupası maçlarını Kiev'de oynamayı istediklerini ancak bunun mümkün olmaması durumunda, komşu ülke Polonya'yı düşündüklerini söyledi, "Bize ve Shakhtar'a ev sahipliği yapacak modern statları var" dedi.

Lucescu, başkan ile görüştü
Polonya'da bir çok Ukraynalının bulunduğu bu yüzden Ukrayna takımlarının burada önemli bir desteği olacağı göz önünde bulunduruluyor. Mircea Lucescu, maçları Polonya'da oynama fikrini kulüp başkanıyla birlikte masaya yatırdıklarını ifade etti. Polonya ve Ukrayna EURO 2012'ye birlikte ev sahipliği yapmış, o süreçte ülkede statlar inşa edilmişti.

Lig sezonu iptal edilmişti
Ukrayna liginde sezon geçtiğimiz haftalarda tamamen iptal edildi. Bu sezon herhangi bir ekip şampiyon ilan edilmezken, Shakhtar Donetsk'in lider, Dinamo Kiev ise ikinci sırada bulunduğu sıralama, Avrupa kupalarına katılım için esas alınmıştı.

 

Lucescu açıkladı İşte Ukrayna takımlarının taşınacağı ülke

Burak Kızılhan: “Tüm çalışmalarımız şampiyonluk için”
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber