Geri Dön

'LUCESCU İLE ŞAMPİYONUZ'

Milliyet’e konuşan Galatasaraylı eski yönetici, Lucescu’nun yeniden sarı-kırmızılı takımın başına geçmesinden büyük mutluluk duyacağını söyledi, “Geçmişte hangi imkanlarlaneleri başardığı ortada. Bütçe konusunda sorun çıkarmaz. Galatasaray, Lucescu ile banko şampiyon olur” dedi

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray’da teknik direktör konusundaki büyük buluşma öncesi kulübün önemli isimlerinden Abdurrahim Albayrak umut dolu mesaj verdi. Milliyet’e özel açıklamalar yapan sarı-kırmızılı eski idareci, yakın dostu Mircea Lucescu’nun, Galatasaray’ın tekrar başına geçmesinin her iki taraf için de en doğru karar olacağını dile getirdi.
Albayrak, Roberto Mancini’nin ayrılmasından sonra doğru adresin Lucescu olduğunu yinelerken, bütün gözlerin çevrildiği Rumen teknik adamla, Shakhtar Donetsk Kulübü’nün sahibi ve Başkanı Rinat Ahmedov arasındaki görüşmeden Cim-Bom için olumlu karar çıkacağını vurguladı. 10 yıldır Shakhtar’ı çalıştıran Lucescu’nun yapılacak zirvede Ahmedov’dan izin isteyeceğini kaydeden Abdurrahim Albayrak, “Lucescu’nun, Shakhtar’da başardıkları ortada. Ahmedov ile aralarında başkan-hoca ilişkisi yok. Ahmedov izin isteyecek olan Lucescu’ya olumlu yanıt verecektir” diye konuştu.
Albayrak, Lucescu’nun Türkiye’ye dönmek istediğini bildiğini de söyleyerek, “Çünkü Türkiye, Romanya’ya yakın. Lucescu da ülkesine yakın olmak istiyor. Ukrayna’daki iç savaş belki bu süreci biraz hızlandırdı. Yoksa onun aklında her zaman dönmek vardı” ifadelerini kullandı.
Mircea Lucescu’nun, Galatasaray’da çok başarılı olacağına da inandığını aktaran sarı-kırmızılı eski yönetici şöyle devam etti:
“Geçmişte hangi imkanlarla neleri başardığı ortada. Galatasaray’da, Mancini’den sonra hangi isim gündeme gelse tartışılacaktı. Tartışılmayacak tek isim varsa o da Lucescu’dur. Benim de gelecek sezon ile ilgili endişelerim böylece ortadan kalktı. Çünkü Lucescu yönetiminde Galatasaray banko şampiyon olur. Üstelik bütçe konusunda da zorluk çıkarmaz. Elinde olanla yetinmesini bilir. Galatasaray için bulunmaz bir nimettir.”

Senad Ok: 'Fatih Terim Fenerbahçe'nin başında olsa üzülürdü'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber