Geri Dön

Maç başlamadan kavga çıktı!

Fi-Yapı İnönü Stadı'nda kan aktı... Beşiktaşlı ve Bursalı taraftarlar birbirine girdi. Taşlar ve sopaların havada uçuştuğu kavgada polisler biber gazı kullandı. Hayati tehlikesi olan taraftarlar var...Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz...

Maç başlamadan kavga çıktı!

Maç başlamadan kavga çıktı

Çok sayıda Bursaspor taraftarı aynı anda stada ulaşınca olaylar patlak verdi. Güvenlik güçleri engel olmaya çalışsa da, Beşiktaşlı taraftarlar ellerine ne gelirse Bursasporlu taraftarlara doğru attılar. Polis kordonunu da bu yolla, yani taşlar-sopalar-şişelerle delen Siyah-Beyazlılar, Bursaspor taraftarına saldırdı. Karşılık vermeye çalışan Bursasporlu taraftarlar ile Beşiktaşlılar arasında adeta meydan savaşı yaşandı. Polis ile birbirine giren taraftarlar da oldu. Dehşet saçan taraftarların kavgasından çok sayıda yaralı oluştu. Kan kaybı yaşayan taraftarlardan hayati tehlike yaşayanların da olabileceği bildirildi. Olayları dindirmek için polis biber gazı da kullanırken, yaklaşık 20 otobüs ile gelen 1200 kadar Bursaspor taraftartarı ile binlerce Beşiktaş taraftarının karşı karşıya gelmesinden kaynaklanan olaylarda bıçaklı saldırı da yaşandı. Bıçakla yaralanmalardan dolayı kan kaybı yaşayanlara stadın önünde tıbbi müdahale yapılmaya çalışıldı.

GEBZE'DEKİ OLAYLAR

Balıkesir'den Beşiktaş-Bursaspor maçı için İstanbul'a gelen Beşiktaş taraftarları, Gebze yolunda Bursaspor taraftarlarının saldırısına uğradı. Haber merkezimize gelen telefonlara göre; çok sayıda Bursaspor taraftarı Beşiktaşlı taraftarların bulunduğu araçların önünü keserek tacizde bulundu. Arabalardan inenlerin birbirini itmeye ve yumruklaşmaya başladığı olay, araya giren sağduyulu taraftarlar tarafından büyümeden önlendi.

Polis kayıtlarına geçmeyen ve vukuat bulunmayan olaydan sonra Bursaporlu taraftarların İstanbul'a seyri polis kontrolünde yapılmaya başlandı.

Şekerpınar üzerinden İstanbul'a topluca gelen Bursasporlu taraftarlar, şu anda Çamlıca gişelerinde bekletiliyor. Taraftarlar Fiyapı İnönü Stadı'na polis kontrolünde ve topluca götürülecek...

KAVGADAN GÖRÜNTÜLER:

Pelkas'tan Ozan Tufan yorumu | "Hoşuma gitti"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber