Geri Dön

Maratonu koştu, bitiş çizgisinde evlenme teklif etti!

Kazdağları’nda bu yıl 5.’si düzenlenen İda Ultra sponsored by Karspor büyük bir coşku ile koşulurken yarışın sonu herkes için sürpriz oldu. Maratonda mücadele eden Kudret Altak, bitiş çizgisini geçer geçmez kız arkadaşı Beyza Güzel’e evlenme teklif etti. Tüm maraton boyunca teklif yüzüğünü cebinde taşıyan Altak, ‘Evet’ cevabını aldı.

Maratonu koştu, bitiş çizgisinde evlenme teklif etti!

Dünyanın oksijen oranının en fazla olduğu bölgelerinden biri olan Kaz Dağları, bir kez daha Türkiye’nin en önemli ultra maratonlarından İda Ultra sponsored by Karspor’a ev sahipliği yaptı. 25 ülkeden 1700 sporcunun yer aldığı organizasyon, yağmurlu hava ve zor şartlara karşın büyük bir coşku ve keyif ile tamamlandı. Edremit Belediyesi’nin resmi sponsorluğunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Valiliği, Edremit Kaymakamlığı ve Türkiye Atletizm Federasyonu destekleriyle düzenlenen İda Ultra’nın sonu ilginç bir olaya da ev sahipliği yaptı.

Maratonu koştu, bitiş çizgisinde evlenme teklif ettiBu sene 5. kez düzenlenen İda Ultra’da yarışan Kudret Altak, koşu boyunca cebinde taşıdığı tek taş yüzükle kız arkadaşı Beyza Güzel’e evlenme teklif etti. Seyircilerin ve arkadaşlarının alkışları arasında Beyza Güzel bu teklifi kabul etti. Kudret Altak, evlilik teklifini edebilmek için yarışı bitirmeyi sabırsızlıkla beklediğini ve normal temposundan daha hızlı koştuğunu söylerken Beyza Güzel ise beklemediği bu teklif karşısında çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Maratonu koştu, bitiş çizgisinde evlenme teklif etti

Maratonu koştu, bitiş çizgisinde evlenme teklif etti

Polyakova ve Oğuzhan Emre şampiyon oldu
Edremit Körfezi’nin büyüleyici manzarası eşliğinde, zeytin bahçeleri arasında, tarihle bugünü birleştiren parkuruyla ilk kez 2016’da yapılan Türkiye’nin ilk kış ultra maratonu İda Ultra’da merakla beklenen 114 kilometrelik mücadelede kadınlarda mutlu sona ulaşan isim Elena Polyakova oldu. Bitiş çizgisine 15 saat 49 dakika 28.71 saniyede gelen Polyakova’nın ardından Seda Nur Çelik ikinci, Mahya Karbalaii de üçüncü oldu.
Erkeklerde de büyük çekişmenin yaşandığı İda Ultra kategorisinde şampiyonluk Oğuzhan Emre Singer’e gitti. Salih Bulut’un ikinci olduğu 114 kilometrelik parkurda podyumu tamamlayan isim ise Konstantin Mansurov’du.

Maratonu koştu, bitiş çizgisinde evlenme teklif etti

 

Domenec Torrent: "3-1 kaybetmeyi hak ettiğimizi düşünmüyorum"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber