Almanya Bundesliga "Marc Bartra'nın yanında oturuyordum"

"Marc Bartra'nın yanında oturuyordum"

12.04.2017 - 00:07 | Son Güncellenme:

Borussia Dortmund'un kalecisi Roman Bürki, Monaco maçı öncesi meydana gelen patlamalar sırasında yaralanan Marc Bartra'nın yanında oturduğunu söyledi.

Marc Bartranın yanında oturuyordum

Almanya 1. Futbol Ligi takımlarından Borussia Dortmund'un kalecisi Roman Bürki, UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Monaco ile yapacakları maç öncesinde meydana gelen patlamalar sırasında, otobüste en arka sırada, elinden yaralanan Marc Bartra'nın yanında oturduğunu ifade etti.

Haberin Devamı

Bürki, İsviçre'nin Blick gazetesine yaptığı açıklamada, takım otobüsünün ana caddeye çıktığı sırada büyük bir patlama meydana geldiğini belirtti.

"Otobüste en arka sırada, kırılan cam parçalarının isabet ettiği Marc Bartra'nın yanında oturuyordum." diyen İsviçreli kaleci, patlamanın ardından bazı futbolcuların otobüste yere yattığını aktardı.

Polisin hızlı bir şekilde olay yerine geldiğini vurgulayan Bürki, "Hepimiz şoktayız. Bu dakikalarda kimse futbolu düşünmedi." ifadesini kullandı.

Öte yandan, Borussia Dortmund ile Monaco arasındaki maçı izlemeye gelen taraftarların, karşılaşmanın yarına ertelenmesinin ardından sorunsuz bir şekilde stattan tahliye edildiği belirtildi.