Geri Dön

Melin Şendil kimdir, kaç yaşında, nereli? Melin Şendil beIN Sports'tan ayrıldı mı?

Uzun yıllardır beIN Sports'ta sunuculuk yapan ve maç anlatan Melih Şendil ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz günlerde oldukça eleştiri aldığı bir açıklama yapan Şendil'in beIN Sports'la yollarının ayrıldığı belirtildi...

Melin Şendil kimdir, kaç yaşında, nereli? Melin Şendil beIN Sports'tan ayrıldı mı?

BEIN SPORTS'TAN AYRILDI!

Süper Lig'in yayıncısı beIN SPORTS, kadınların spordaki yeriyle ilgili yaptığı yorumlar tartışmalara sebep olan Melih Şendil ile yollarını ayırdı.

beIN Sports spikeri Melih Şendil'in, Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Real Madrid ve Manchester City maçının ardından "Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" demişti.

Melih Şendil, Real Madrid ile Manchester City'nin oynadığı karşılaşmada, Real Madrid'in pembe formasını eleştiride bulunarak, "Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" ifadelerini kullanmıştı.

Şendil, ayrıca futbolun yanı sıra basketbolun da erkek oyunu olduğunu savunarak, "Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu" diye konuşmuş ve kamuoyunda tepki görmüştü.

MELİH ŞENDİL KİMDİR?

Bein Sports ekranlarında maç spikeri olarak tanınan isim Melih Şendil, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okurken mesleğe başlangıç yaptı. Şendil, üniversiteden hocası olan 17-18 yıllık TRT spikeri Rıfat Araz'ın tavsiyesi üzerine mesleğe adım attığını ifade ediyor.

Üniversite 3. sınıftayken TRT'nin spor spikerliği için açtığı sınava, hocasının da onayını olarak başvuru yaptığını ve sınavı kazandığını belirtiyor. Şendil, 1992 yılından bu yana mesleğini sürdürüyor.

Edouard Mendy'i yakından tanıyalımYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber