Geri Dön

Merve Akpınar kimdir? Hentbolcu Merve Akpınar hayat hikayesi...

Hentbolcu 13 yaşındaki Merve Akpınar ismi öne çıkıyor. Türkiye Hentbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Ankara'ya geldi ve röportajı ile gündeme oturdu. Küçük yaşlardan itibaren spora olan ilgisi sayesinde memleketi Şanlıurfa'da hentbola başladı. Peki, Merve Akpınar kaç yaşında?

Merve Akpınar kimdir? Hentbolcu Merve Akpınar hayat hikayesi...

Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından Ankara'ya davet edilen ekip arasında bulunan Merve Akpınar, spora başladığı sıradaki zorlukları anlattı. Konuşması ise dikkat çekti. İşte, hentbolcu Merve Akpınar hayatı...

MERVE AKPINAR KİMDİR?

Öğretmenleri Bayram Kaplan öncülüğünde 13 yaşındaki Merve Akpınar, Türkiye Hentbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Şanlıurfa'dan Ankara'ya geldi. 

Spora başladığı yıllarda yaşadığı zorluklardan bahseden Merve Akpınar “İlk başladığımda sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek beni dışladılar. Sonra ben de ‘hayır ben neden oynamayayım’ dedim. O zaman kendime bir söz verdim. ‘Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim’ diye. Hem kendim çalışacağım, hem kendi mesleğimi yapacağım hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, hiç bırakmayı da düşünmüyorum.”

 

 

 

 

Fatih Terim'den tepkilere yanıt
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner