Geri Dön

Mete Gazoz: "Her gün 10 saat çalıştım"

Olimpiyat şampiyonluğunu getiren formülü açıklayan Mete Gazoz, “Rakiplerim çok tecrübeli sporculardı. Bu tecrübe farkını kapatabilmek için son 5 sene her gün 10 saate yakın antrenman yaptım” dedi.

Mete Gazoz: "Her gün 10 saat çalıştım"

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda şampiyon olarak Türkiye’ye tarihinde okçulukta ilk madalyasını kazandıran Mete Gazoz, olimpiyat altın madalyasını kazanacağını 5 sene önceden hissettiğini söyledi. Gazoz, “O zaman bunu söylerken inancım vardı ama gözümde daha büyüktü, daha fazlaydı. Her sene zaman geçtikçe performansım, fiziksel ve zihinsel olarak da güçlenmemle beraber madalyaya yaklaştığımı fark ettim” dedi.
Genç bir sporcu olduğuna ve rakiplerinin kendisinden tecrübeli olduklarına dikkat çeken Mete Gazoz, “Rakiplerim olimpiyatlarda madalya kazanmış sporculardı. Bu tecrübe farkını kapatabilmek için onlardan çok daha fazla ok atmak gerekiyordu. Son 5 sene her gün 10 saate yakın antrenman yaptım ve sonunda amacımıza ulaştık” diye konuştu.

Son oku attıktan sonra verdiği selam hareketinin bu kadar meşhur olacağını düşünmediğini belirten Mete “8 sene önce milli takıma girdiğim zaman şimdi milli takım antrenörlüğümüzü yapan bir ağabeyim ‘ileride dünya şampiyonu olduğun zaman bu hareketi yapacaksın’ dedi. Hareketi nasıl yapacağım, bayağı bunun çalışmasını yaptık” dedi.

Mete Gazoz: Her gün 10 saat çalıştım

 

Halil Dervişoğlu'ndan Galatasaray taraftarına mesaj
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner