Geri Dön

Mick Schumacher, babası Michael Schumacher’in izinde!

Efsane sürücü Michael Schumacher’in oğlu Formula 2’de zirveye çıkarak büyük bir mutluluk yaşadı. Yeni sezonda F1 takımı Haas için yarışacak olan Mick Schumacher, babasının adını da ait olduğu yere taşıdı

Mick Schumacher, babası Michael Schumacher’in izinde!

ERKAN AYRAÇ

Formula 1’de 7 kez dünya şampiyonluğu yaşayan Michael Schumacher’in oğlu Mick Schumacher, Formula 2’de sezonu şampiyon olarak tamamladı ve bu başarısı herkesin dikkatini çekti. Gelecek sezon Formula 1’de Haas takımıyla boy gösterecek olan Mick Schumacher bu başarısıyla rakiplerine de gözdağı vermiş oldu.
Efsane pilotun daha önceki röportajlarında, “Oğlumun Formula 1 yarışçısı olmasını istemem, çünkü F1 dünyasında üzerinde daima schumacher soyadının baskısını hissedecek, bu da onu ister-istemez daima etkileyecektir” demesine rağmen oğul Schumacher vazgeçmedi ve başarı basamaklarını tek tek tırmandı.
ilk sene 12.
21 yaşındaki pilot 2015’ten 2017’ye kadar Formula 4’te pek bir varlık gösteremezken, 2018 yılında FIA Formula 3 European Championship’te dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Çıktığı 30 yarışta 14 podyum gören ve 365 puan toplayan Mick Schumacher rakiplerini geride bıraktı. Bu başarısı kendisine Formula 2 kapısını araladı. 2019’da Formula 2 Championship’te Prema Racing takımıyla anlaşan Schumacher, sezonu 53 puanla 12. sırada noktaladı.
Buna rağmen pes etmeyen 21 yaşındaki sürücü 24 yarışta aldığı 215 puan ile mutlu sona ulaşmayı bildi. Genç pilotun bu başarısı asıl yeri olan Formula 1’de yarışmasını sağladı. Ferrari’nin genç sürücü akademisinde yer alan Schumacher, şimdiye kadar babasının F1’de yarıştığı eski araçlarıyla çok sayıda test yaptığı gibi, Ferrari ve Alfa Romeo’nun son yıllardaki araçlarını da sürdü. 21 yaşındaki pilot, gelecek sezon F1’de Haas VF-20’nin direksiyonuna geçecek.

Mick Schumacher, babası Michael Schumacher’in izinde

Real Madrid'in Getafe'ye attığı en iyi goller!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet