Geri Dön

Milli güreşçi Taha Akgül repesaj hakkı elde etti

Rio 2016’da altın madalya kazanan Taha Akgül, Tokyo 2020’de umduğunu bulamadı. Milli güreşçi, çeyrek finalde ABD’li Stevenson’a kaybetti.

Milli güreşçi Taha Akgül repesaj hakkı elde etti

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’nin madalya umudu olan milli güreşci Taha Akgül, çeyrek finalde yenilerek final şansını yitirdi.
Serbest stil 125 kilo ilk tur mücadelesinde Kanada’dan Amarveer Dhesi’yi 5-0 mağlup ederek çeyrek finale yükselen Akgül, bu turda Amerika Birleşik Devletleri sporcusu Gable Dan Stevenson’a 8-0 mağlup olarak altın madalya şansını kaybetti. 2016’da Rio Olimpiyatlarında altın madalya alan Taha Akgül herkesi şaşırttı.

Ancak milli güreşçi, ABD’li Gable Dan Stevenson’ın finale çıkmasıyla repesaj hakkı elde etti.

Necati Er 6. oldu

Türkiye üç adım rekortmeni Necati Er, 3 adım atlamada 73 yıl sonra 2. finalimizi getirerek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda 6. oldu.
1948 olimpiyatlarında 3 adım atlamada Ruhi Sarıalp’le kazanılan bronz madalyanın dışında finali dahi olmayan Türkiye, 73 yıl sonra finali Necati Er’le yakaladı. 73 yıl sonra finale kalma hakkı eden Necati, ilk hakkında 16.84 metre atladı.

3. hakkında 17.25’lik derece alan milli sporcu, elde ettiği ekstra 3 hakkı iyi kullanamadı ve 3. atlayışındaki derecesi ile olimpiyatı tamamladı. Ekstra haklar almasına rağmen başarılı olamayan Necati Er, 3. hakkındaki 17.25’lik derecesi ile 6. sırada olimpiyatlara veda etti.

İlke 184 puan aldı

Modern pentatlonda milli sporcu İlke Özyüksel, eskrim puanlama turunu toplamda 184 puanla bitirdi. Milli sporcu, eskrim puanlama turunu 14 tuş ve toplamda 184 puanla tamamladı. İlke Özyüksel bugün madalya için mücadelesini sürdürecek.

Milli güreşçi Taha Akgül repesaj hakkı elde etti

Fenerbahçe'de Vitor Pereira'dan Pelkas açıklaması!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner