Geri Dön

Milli judocular, Gençler Avrupa Judo Kupası'nı 9 madalya ile tamamladı

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Gençler Avrupa Judo Kupasının ikinci gününde erkekler 90 kiloda Ömer Kemal Aydın altın, kadınlar 57 kiloda Özlem Yıldız gümüş, 48 kiloda Merve Azak ile 57 kiloda Hasret Bozkurt bronz madalyanın sahibi oldu.

Milli judocular, Gençler Avrupa Judo Kupası'nı 9 madalya ile tamamladı

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Gençler Avrupa Judo Kupasının ikinci gününde erkekler 90 kiloda Ömer Kemal Aydın altın, kadınlar 57 kiloda Özlem Yıldız gümüş, 48 kiloda Merve Azak ile 57 kiloda Hasret Bozkurt bronz madalyanın sahibi oldu. Ülke genel madalya sıralamasında Türkiye; 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya ile Fransa'nın ardından ikinci sırada yer aldı.

Erkekler 90 kiloda Ömer Kemal Aydın, finalde Rus  Omar Gaev'i altın skorda waza-ari puanıyla yendi ve altın madalyanın sahibi oldu. Kadınlar 57 kiloda Özlem Yıldız final mücadelesinde İsraili Kerem Primo'ya yenildi ve gümüş madalyaya kaldı. Aynı sıkletteki Hasret Bozkurt bronz madalya müsabakasında Fransız Marta Fawaz'ı ipponla yenerek üçüncülük kürsüsüne çıktı. 48 kiloda Merve Azak ise Romen Giorgia Hagianu'yu waza-ari ile yenerek bronz madalyanın sahibi olarak kürsüdeki yerini aldı.

Milli judocular, Gençler Avrupa Judo Kupasını 9 madalya ile tamamladı

Julian Nagelsmann: Kimseyi hafife almıyoruz
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber