Geri Dön

Milli yelkenci Alican Kaynar, Tokyo 2020'de bir ilki başardı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda yelken finn sınıfında  10 yarış sonunda madalya müsabakasına katılmaya hak kazanan milli sporcu Alican  Kaynar, bir ilki başardı.

Milli yelkenci Alican Kaynar, Tokyo 2020'de bir ilki başardı

Yelkende 10 etap sonunda genel sıralamada 8. olan ve madalya  mücadelesine katılma hakkına sahip olan Alican Kaynar, bunu elde eden ilk Türk  sporcu oldu. Yarışların ilk iki gününde lider durumda bulunan milli yelkenci,  madalya mücadelesinde yer alacak sıralamayı almasını bildi.

Yelkende bir ilkin peşinde olacak
Türkiye yelken branşında ilk kez Berlin 1936'da Demir Turgut Yola,  Şeref Birgen, Harun Ülman ve Behzat Baydar ile temsil edildi.

Uzun yıllar bu branşta olimpiyatlarda yer alamayan Türkiye, Atlanta  1996'da Ayşe Sözeri ile oyunlarda tekrar boy gösterdi. Mistral sınıfında yarışan  Ayşe Sözeri, yelkende oyunlara katılan ilk kadın Türk sporcu olarak da tarihe  geçti. Alican Kaynar da derece yapıp, yelkende Türkiye'ye madalya getiren ilk  sporcu olmaya çalışacak. Milli sporcu, madalya yarışına ise 3 Ağustos Salı günü çıkacak. Yarış  TSİ 08.33'te başlayacak.

Milli yelkenci Alican Kaynar, Tokyo 2020de bir ilki başardı

Vincenzo Montella: "Galibiyetten dolayı çok mutluyum"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber