Geri Dön

Miralem Pjanic'e şok! Transferde usulsüzlük şüphesi

İtalyan futbolunda transferde usulsüzlük şüphesi kapsamında inceleme başlatıldı. Son 2 yılı kapsan 62 transfer inceleme altına alınırken Beşiktaş'ta forma giyen Pjanic'in Barcelona'ya transferi de soruşturma dosyasında yer alıyor.

Miralem Pjanic'e şok! Transferde usulsüzlük şüphesi

Onur Dinçer - Skorer

İtalyan futbolunda transferlerle ilgili usulsüzlük şüpheleri üzerine inceleme başlatıldı. Son iki yılı kapsayan süreçte gerçekleşen bazı transferlerde ödenen rakamlar üzerine oluşan şüphenin, ilgili makamları konuyla ilgili bir dosya oluşturmaya yönelttiği bildirildi.  

Futbol Kulüpleri Teftiş Komisyonu tarafından hazırlanan bir raporun, İtalya Futbol Federasyonu Savcılığı ile İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina’ya teslim edildiği ortaya çıktı. Raporda, belirtilen süre içerisinde büyük kulüplerin de dahil olduğu 62 transferdeki mali usulsüzlük şüphelerinin bulunduğu belirtildi.  

Şüphelerin odağında özellikle gerçekleştirilen yüksek ücretli transferlerdeki rakamlardan elde edilen kazanç ve bu rakamların ödemeleri bulunduğu bildirildi. Bu ödemelerin belirtilen rakamlar ölçüsünde olup olmadığından şüphelenildiği aktarıldı.  

İtalyan basınındaki haberlerde şu an Beşiktaş forması giyen Miralem Pjanic’in geçtiğimiz sene Juventus’tan Barcelona’ya 60 milyon euroluk bonservis bedeliyle gerçekleştiği belirtilen transferiyle aynı dönemlerde gerçekleşen Barcelona’dan Juventus’a 72 milyon euroluk Arthur transferinin de incelenen transferler arasında olduğu kaydedildi.  

Miralem Pjanice şok Transferde usulsüzlük şüphesi

Trabzonspor, Jean Evrard Kouassi Trabzon getirdi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber