Mourinho: Fatih Terim ile çok iyi arkadaşlığım var

Dünyanın en başarılı teknik direktörlerinden olan Jose Mourinho’ya Galatasaray’ın teknik patronu Fatih Terim’den özel bir mesaj gitti. Bu mesaj üzerine Terrim hakkında açıklamalar yapan Mourinho, "Fatih Terim, fantastik bir ilişkimin olduğu birçok menajerden bir tanesi. İnsanlar bunu çok iyi bilmiyor olabilir. Çünkü, çıkıp tüm dünyaya ne kadar iyi arkadaş olduğumuzu hiç söylemedik. Fatih ile çok iyi arkadaşlığım var.

Celal Umut Eren / Skorer Dış Haberler

Dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho, İngiltere’de Telegraph’a özel bir röportaj verdi. Kariyeri boyunca yaşadıklarıyla alakalı tüm soruları detaylıca cevaplayan Portekizli çalıştırıcı, sürpriz mesajlar aldı.

Bu sürpriz mesajlar, Real Madrid’den eski öğrencisi Wesley Sneijder ve Galatasaray’ın teknik direktör Fatih Terim’den geldi. Bir dönem Galatasaray forması da giyen Sneijder, Mourinho’ya, “Beraber muhteşem bir yıl geçirdik. 2010 yılında her şeyi kazandık. Her zaman anılarımda olacaksın, her şey için teşekkürler” dedi.

Fatih Terim de selamlarını gönderip, “Umarım her şey iyi gidiyordur. Umarım seni yeniden sahalarda görürüz” ifadelerini kullandı.

Mourinho'nun Terim hakkındaki açıklamaları ise şöyle:

"Fatih Terim, fantastik bir ilişkimin olduğu birçok menajerden bir tanesi. İnsanlar bunu çok iyi bilmiyor olabilir. Çünkü, çıkıp tüm dünyaya ne kadar iyi arkadaş olduğumuzu hiç söylemedik. Fatih ile çok iyi arkadaşlığım var."

"İstanbul'a gittik ve çok zorlandık"

Aklımdaki en önemli futbol anılarımdan biri İstanbul'da. Real Madrid ile Galatasaray'a karşı oynuyorduk. Madrid'de onları kolaylıkla yendik. İstanbul'a gittik ve çok zorlandık. İlk yarı sonunda öndeydik ve tüm dünya maçın bittiğini düşünüyordu. Fatih, oyuncuları, özellikle Drogba ve Sneijder inanıyordu. Fatih ve tribünler arasında inanılmaz bir bağ vardı. Neredeyse turu çeviriyorlardı. Maçın sonunda turu geçtik ve yarı finale kaldık.

O maçın sonunda Fatih ile birlikte sahanın ortasına kadar gitme ihtiyacı hissettim. Çünkü, bu inanılmaz maç için Fatih'e, oyuncularına ve taraftarlara şükranlarımı sunmak istedim. Böylesi bir şey ancak Fatih gibi bir teknik direktörün takımıyla mümkün olabilirdi. Zannediyorum 4-3 öndeydik ve bitime 15 dakika vardı. Bittiğinde mutluydum. Fatih, gerçekten çok iyi ilişkilerimin olduğu birkaç teknik direktörden bir tanesi.

Mourinho: Fatih Terim ile çok iyi arkadaşlığım var

Başakşehir E-Spor takımından asker selamı paylaşımı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber