Büyük ders!

İtalyan ekibi Lazio Türkiye'den üç büyük kulübün istediği Zarate'nin yerine bakın kimi alıyor?Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş içi

İtalyan ekibi Lazio Türkiye'den üç büyük kulübün istediği Zarate'nin yerine bakın kimi alıyor?

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş için ismi geçen Zarate'yi gözden çıkaran Lazio, Arjantinli yıldızın yerine Isveçli Jiloan Hamad'ı transfer ediyor.

Geçen sezon Samsun'dan kovulan ve bu sezon Seri A'da zirveye oynayayarak takımını ikinci sıraya yerleştiren Petkovic'in teknik direktörlüğünü yaptığı Lazio'nun Türkiye piyasasına 8-10 milyon euroya pazarlamaya çalıştığı Zarate'nin yerine maliyeti 1 milyon euroyu bulan Jiloan Hamad'ı transfer etmek istemesi dikkat çekti. Malmö formasıyla yıldızı parlayan ve İsveç Milli Takımı'na kadar yükselen 22 yaşındaki oyuncunun önümüzdeki günlerde İtalyan ekibine imza atması bekleniyor.

Azeri ve Kürt kökenli bir ailenin çocuğu olan Hamad'ın Lazio'ya transferine calciomercato.com adlı internet sitesinde de yer verildi. Genç futbolcunun Türkiye haklarını Tekin Birinci elinde bulundururken, menajerliğini ise Ferhat Çiftçi yapıyor. Diğer taraftan Lazio Başkanı Lotito, Zarate konusunda bugün yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe'ye satmazsak başkasına satacağız" demesi dikkat çekti.