Geri Dön

Nantes bir maçlığına Arjantin olacak

Nantes kulübü, Emiliano Sala’nın ölüm yıldönümü nedeniyle Pazar günkü Bordeaux maçına yeşil-sarılı klasik forması yerine Arjantin formasıyla çıkacak.

Uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala’nın ölümünün ardından bir yıl geçti. Fransa’nın Nantes kulübünden Galler ekibi Cardiff City’ye transfer olan futbolcunun uçağı Manş denizine düşmüş, cesedine günler sonra ulaşılabilmişti.

Birinci yıldönümü anısına özel forma

Yeşil-sarı forma renkleriyle bilinen Nantes Kulübü, alışıldık renklerini bu hafta bir kenara bırakacak. Bordeaux’yu Pazar günü sahalarında ağırlayacakları karşılaşmada Arjantinli futbolcunun birinci ölüm yıldönümünde kendisini anmak için özel bir formayla sahaya çıkacaklar.

Nantes bir maçlığına Arjantin olacak

Geliri Arjantin’deki kulübüne gönderecekler

Nantes takımı Pazar günkü maça, Arjantin Milli Takımı’nın mavi-beyazlı formasıyla çıkacak. Fransız ekibinden yapılan açıklamada bu özel formaların sonrasında satılacağı ve burdan elde edilecek gelirin, ülkesinde yetiştiği kulübe verileceği belirtildi.

‘Sala hep bu formayı giymek istemişti’

Kulüpten yapılan açıklamada bu yönde bir forma değişikliğinin gerekçesi olarak “Çünkü Sala hep Arjantin forması giymeyi hayal etmişti” denildi. Emiliano Sala geçen sene 21 Ocak’ta hayatını kaybetmişti.

Nantes bir maçlığına Arjantin olacak

 

 

Semih Tokatlı: "Geriye düşmemize rağmen maçı iyi bir geri dönüşle kazandık"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet