Geri Dön

NBA’in Armstrong’u!

ABD’li spor yazarı Mike Bianchi, Hidayet Türkoğlu’nun açıklamalarının Armstrong’unkilere benzediğini, Orlando Magic’in de bir anda ‘NBA’in Armstrong’u’ haline geldiğini söyledi

NBA’in Armstrong’u!

ONUR DİNÇER

Hidayet Türkoğlu’nun doping nedeniyle 20 maç cezaya çarptırılmasının yankıları sürüyor. Orlando Sentinel gazetesi yazarlarından Mike Bianchi, Hidayet’in cezasının ardından kaleme aldığı yazısında eleştiri oklarını milli basketbolcuya yöneltti ve Hidayet ile spor tarihinin en büyük doping skandalına karışan bisikletçi Armstrong arasında benzetmelerde bulundu.
Orlando Magic takımının zor bir sezon geçirdiğini belirten Bianchi, Hido’nun doping kullandığının ortaya çıkmasının da tam bu zamana denk geldiğini ifade etti, ‘Ve şimdi birden Magic NBA’in Lance Armstrong’u oldu’ ifadesini kullandı.
NBA tarihinde daha önce 8 basketbolcunun performans artırıcı madde kullandığına dikkat çekilirken bu oyunculardan ikisinin Magic’den olduğu, Rashard Lewis’in de bu sebeple cezalandırıldığı belirtildi. Lewis’in bu dönemki “Bilmeden yapılan bir hataydı. “Sorumluluğu üstüme alıyorum” açıklamasının ironik bir şekilde Hidayet’in yaptığı açıklama ile aynı olduğuna dikkat çeken Bianchi, “Bu yüzden Hido’nun açıklamasını pek önemsemiyorum. Öyle görünüyor ki, performans artırıcı madde kullandığı şüphesi altında olan her sporcu yalan söylüyor, gözyaşı döküyor veya inkar ediyor, tıpkı Armstrong gibi” ifadelerini kullandı.
Yazıda Hidayet’in kendisine maddeyi veren hocasından parasını geri istemesi gerektiği de belirtildi.

Selçuk İnan: "Bu kez inşallah kazanırız"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber