Geri Dön

NBA'de dev şölen başlıyor

Salgın nedeniyle formatı değiştirilen NBA’de yeni sezon başlıyor. Takımlar 82 yerine 72 maç oynanacak. Play-off’lara katılacak son 4 ekip, kendi konferanslarında 7, 8, 9 ve 10. olanlar arasındaki play-in turnuvasıyla belirlenecek

NBA'de dev şölen başlıyor

Kovid-19 salgını nedeniyle normal sezon formatında değişiklikler yapılan NBA’de 2020-21 sezonu, bugün sabaha karşı başlayacak.
Geçen sezonun pandemi yüzünden geç bitmesi, yeni sezonun ekim yerine aralık ayında başlamasına sebep oldu. NBA yönetiminin bundan dolayı formatında değişikliğe gittiği 2020-21 normal sezonunda, 82 yerine 72 maç oynanacak. Play-off’lara katılacak son 4 takım, kendi konferanslarında 7, 8, 9 ve 10. sırayı alanlar arasındaki play-in turnuvasıyla belirlenecek.
Buna göre, Doğu ve Batı konferanslarında normal sezonu 7 ile 8’inci sırada bitiren takımlar arasındaki maçın galibi, 7. olarak play-off’lara yükselecek. Mağlup olan ekip ise 9 ile 10. arasındaki mücadelenin galibiyle karşılaşacak. Bu eşleşmeyi kazanan takımlar da 8. sıradan play-off bileti alacak.
Geçen sezon lige verilen ara sonrası maçlar, Orlando kentindeki ESPN Wide World Spor Kompleksi’nde yapılmıştı. Fakat bu sezon takımlar, karşılaşmalara kendi sahalarında çıkacak. Takımlar, bulundukları eyaletlerdeki Kovid-19 protokolleri doğrultusunda salona sınırlı sayıda seyirci alabilecek.
Öte yandan Milwaukee Bucks’ın, Ersan İlyasova’yı serbest bırakmasının ardından NBA’de Türkiye Milli Takımı oyuncularından Cedi Osman ve Furkan Korkmaz kaldı. Son 2 sezondur çift haneli sayı ortalaması bulunan Cedi ve geçen sezon 9,8 sayıyla kariyerinin en yüksek ortalamasına ulaşan Furkan’ın, NBA’deki 4. yılları olacak.

NBAde dev şölen başlıyor

Arsenal'de Benfica hazırlıkları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet