Futbol Necla Güngör Kıragası: Umarım kura şansı yanımızda olur!

Necla Güngör Kıragası: Umarım kura şansı yanımızda olur!

28.02.2024 - 23:56 | Son Güncellenme:

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, Romanya maçı sonrası konuştu.

Necla Güngör Kıragası: Umarım kura şansı yanımızda olur

A Milli Kadın Futbol Takımı'nın Romanya ile özel maçta karşı karşıya geldiği müsabakanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Haberin Devamı

17 Şubat 2024 tarihinden beri Antalya kampının sürdüğünü belirten Kıragası, "İyi bir kamp dönemi geçirdik. Oyuncularımızın kamp boyunca yeni sisteme adapte olmaları için çalıştık. Tüm oyuncularımızın performansından memnunuz. Bu kampta, UEFA Uluslar B Ligi'ndeki oyun kurgumuz üzerine çalıştık. Kamp süresince iki hazırlık maçı oynadık. Rakiplerimiz Yunanistan ve Romanya, UEFA Uluslar B Ligi tecrübesi olan iyi takımlar. Yunanistan karşısında oyun olarak iyiydik. Romanya karşısında iyi olan performansımızı daha da yukarı taşıdık" ifadelerini kullandı.

UEFA Uluslar B Ligi için bir çok çalışma yaptıklarını vurgulayan A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Kıragası, "B Ligi için planladığımız ikinci bölge oyun yerleşimi ve geçiş oyununu, Yunanistan karşılaşmasına göre Romanya karşısında daha net olarak ortaya koyduk. Bulduğumuz gol pozisyonlarını daha net değerlendirebilirdik. Skor daha da açılabilirdi. Şimdi 5 Mart 2024 tarihinde, Nyon'daki UEFA Genel Merkezi'nde UEFA Uluslar B Ligi kuraları çekilecek. Umarım kura şansı yanımızda olur. Öncelikli hedefimiz B Ligi'nde kalıcı olmak. Bunu başarabilecek güce ve özgüvene sahibiz" diye konuştu.

Yazarlar