Genel averajı düşünerek Denizli’de farklı kazanma planları yapan ve 4-1’lik sonuçla bunu kısmen başarabilen sarı-kırmızılılar, lider Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin yenilgileriyle umduğundan çok daha fazlasını kazandı.
Son haftaya girilirken lider Beşiktaş ile puanları eşitleyen, Fenerbahçe’yi ise geçerek ikincilik yolunda büyük avantaj yakalayan sarı-kırmızılılar, şampiyonluk yarışında son haftaya kafa kafaya girdi. Galatasaray 90 dakikada 3 penaltı kazarnırken, bu atışlardan birini Emre Akbaba kaçırdı.
Ligden düşmesi haftalar önce kesinleşen Denizli kısıtlı kadrosuna rağmen son bölüme kadar iyi savaştı. Ne var ki Ege ekibi 86’da çözüldü. Bu dakika tekrarı yapılan penaltının gol olması ile demoralize olan Denizli iki dakika sonra bir gol daha kalesinde gördü.
Maçın ilk bölümünde karşılıklı ataklar vardı. Galatasaray Arda ile tehlike yaratırken, Denizli’nin iki fırsatında Muslera geçit vermedi.
Gol perdesi 22’de Halil Dervişoğlu ile açıldı. Kornerde iyi yükselen genç futbolcu, Galatasaray’ı öne geçirdi. 35’te Babel penaltıdan farklı ikiye çıkardı. 42’de ise Emre Akbaba bir penaltıdan yararlanamadı.
62’de Taylan’ın kaptırdığı topta Recep Niyaz, Denizli’nin şeref sayısını kaydetti.
Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin geriye düşmesi, Galatasaray’ı yeniden kamçıladı. Fatih Terim son bölümde bütün riskleri aldı. Sakat sakat Denizli’ye gelen Mustafa Muhammed 86’da önce penaltıda sahneye çıktı. Mısırlı forvet iki dakika sonra yine ağları havalandırdı: 1-4. Galatasaray rakiplerinin mağlup olduğu gecede 3 puandan fazlasını kazandı.