Bordo-mavili ekip, güçlü rakibi önünde maça coşkulu ve tempolu başladı, daha 3. dakikada Onazi ile skor avantajını yakaladı. Nwakaeme ile farkı ikiye çıkaran ev sahibi, Belhanda’nın atılmasıyla iyice rahatladı. Devre biterken yeni transfer Nwakaeme Cim-Bom’un umutlarını tamamen kırdı. Uzatmalarda Ekuban tabelayı tamamladı.

Trabzonspor son şampiyon ve aynı zamanda ligin zirvesinde yer alan Galatasaray karşısında resmen şov yaptı. Bordo-mavililer, ligde kayıpsız devam eden Cim-Bom’u dağıttı, adeta gol şov yaptı. Karşılaşmaya Trabzonspor’un 29 yaşındaki Nijeryalı kanat oyuncusu Anthony Nwakaeme damgasını vurdu. İsrail’den gelen futbolcu ilk maçında 2 gole, 1 asiste imza attı.

Maça Onazi’nin 3. dakikadaki uzak mesafeli golü ile başlayan Trabzonspor, hızlı ataklarla Galatasaray kalesinde pozisyonlar aradı. Ön tarafta Rodallega, sağda Olcay, ortada Yusuf Yazıcı ve solda yeni transfer Nwakaeme ile hızlı koşular yapan Karadeniz ekibi, 25’te farkı 2’ye çıkardı. H.Beer Sheva’dan gelen 29 yaşındaki Nwakaeme’nin şutunda Ahmet’e çarpan top Muslera’yı yanıltıp ağlara gitti.

30’da maç bitti!

30’da Galatasaray için maç bitti denilebilir. Belhanda yerden müdahalede bulunan Yusuf Yazıcı’ya çift dalınca direkt kırmızı kart gördü. Faslı atılınca da zaten kötü Galatasaray’ın direnme şansı kalmadı.

Nweaeme 45’te yine sahne aldığında adeta elini kolunu sallayarak plaseyi gönderdi. 2 ve 3. gollerde Maicon ağır, Ahmet ise çaresiz kalıyordu.

İkinci yarı başında Terim, Sinan-Ndiaye değişikliğine gitti. İki takım da bu devre idare etti. Heyecanı olan tek isim ise Trabzonspor’un yeni transferi Ekuban’dı. 86’da oyuna giren 24 yaşındaki Ganalı, gecenin yıldızı Nwakaeme’nin ortasında takipçiliğini gösterdi ve skoru 4-0’a getirdi. Maicon-Ahmet ikilisi yine izledi. Muslera ise çaresizdi.

Sonuçta Trabzonspor yeni stadında Galatasaray’ı yenme geleneğini sürdürdü. 40 bine yakın taraftarına büyük coşku yaşattı.