Bir kupa rövanşından ziyade Galatasaray’ın röntgenini çeken bir maça dönüştü. Galatasaray’ın artıları, eksileri nedir ne değildir adeta gösterdi bizlere. Muhtemelen Fofana’nın golü sonrası Sivas maçından sonra Fatih Terim’i eleştiren, sosyal medya yoluyla mesaj gönderenler yeni bir organizasyonun içine girişecekti. Ancak hevesleri kursaklarında kaldı!
Bizans entrikalarını bırakıp maçtan çıkacak mesajlara geçelim.. Fatih Terim’in felsefesinin işaretleri ile dolu bir maç oldu. Oysa yenilmiş erken bir gol vardı. Ama buna hemen karşılık verildi. ‘Türk Pique’ Serdar Aziz ile. İkinci yarı ise sadece Terim’in değil, tribünlerin de görmek istediği takım vardı sahada. Öyle ki maç bitmesine rağmen hâlâ gitmeyen taraftarlar vardı tribünde. Yeni transfer Nagatomo bu devre iyi bir oyun sergiledi. İleri geri koştu ve Gomis’in golünde ortayı yaptı. Bu Japon’a üstelik izin verilmişti yeni doğan çocuğu için. Futbolcu böyle kazanılıyor demek. Feghouli-Belhanda-Gomis üçgeni bundan sonra kolay kolay bozulmaz gibi. Bu yapı rakip takımlar için büyük tehdit oluşturur. Özellikle Belhanda böyle oynarsa bir çok derde çare olur. Faslı orta sahada çok çalıştı. Terim’e başka pozisyonlarda da oynayabileceği mesajını verdi. Gomis 2 golle moral bulurken, Feghouli de çok etkiliydi.
Sonuç olarak G.Saray sınırlı kadrosu ile iki kulvarda mücadele ediyor. O niye oynuyor bu niye oynuyor deme lüksünüz yok.